Погодження програми навчання працівників із територіальними підрозділами Держпраці

25 лютого 2019
1156
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи потрібно погоджувати програми навчання працівників із територіальними підрозділами Держпраці?

Відповідь

Однією із складових ефективної роботи з профілактики виробничого травматизму є належна підготовка, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці.

Загальний порядок проведення навчання з питань охорони праці встановлений Законом України «Про охорону праці» (ст. 18. «Навчання з питань охорони праці»).

СкачатиТиповий тематичний план і програма

Виконання вимог Закону України «Про охорону праці» в частині проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці здійснюється відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держкомітету України з нагляду за охороною праці 26 січня 2005 р. № 15 (далі — Типове положення).

Організацію навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників на підприємстві здійснюють працівники служби кадрів або інші спеціалісти, яким роботодавець доручив організацію цієї роботи.

Типове положення не містить вимоги про обов’язкове погодження навчально-тематичних планів та програм навчання з питань охорони праці підприємства з Держпраці.

Погодження програми навчання працівників із територіальними підрозділами Держпраці Оцініть свої знання з охорони праці за допомогою фахового тесту.

Перевірте свої знання з охорони праці