Порядок встановлення професійного захворювання

1 березня 2019
1499
Середній бал: 5 із 5

Запитання

У працівника запідозрили професійне захворювання. Який документ складають у такому випадку?

Відповідь

Усі випадки хронічних професійних захворювань незалежно від строку їх настання підлягають розслідуванню відповідно до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232 (далі — Порядок).

У разі підозри на професійне захворювання лікувально-профілактичний заклад направляє працівника на консультацію до лікаря-профпатолога з документами, перелік яких визначено у Додатку 14 до Порядку.

У подальшому лікувально-профілактичний заклад, куди звернувся хворий, надсилає запит на складання санітарно-гігієнічної характеристики умов праці до територіального органу Держпраці за місцезнаходженням підприємства, де працює (працював) хворий.

СкачатиЗразок оформлення запиту на складання санітарно-гігієнічної характеристики умов праці

Санітарно-гігієнічна характеристика умов праці є одним із документів, з урахуванням якого в кожному конкретному випадку вирішується питання про зв’язок хронічного захворювання (отруєння) з впливом виробничих факторів і трудового процесу з метою встановлення діагнозу хронічного професійного захворювання (отруєння).

Для складання санітарно-гігієнічної характеристики територіальний орган Держпраці за місцезнаходженням підприємства, де працює (працював) хворий, надсилає припис роботодавцю для надання необхідних документів за встановленою формою.

Для встановлення остаточного діагнозу та зв’язку захворювання із впливом шкідливих факторів виробничого середовища і трудового процесу лікар-профпатолог направляє хворого до спеціалізованого профпатологічного лікувально-профілактичного закладу з відповідними документами.

Порядок встановлення професійного захворювання Пройдіть швидкий тест для перевірки своїх знань з охорони праці:

Перевірте свої знання з охорони праці