Проведення вступного інструктажу з екскурсантами

20 лютого 2019
1208
Середній бал: 5 із 5

Запитання

На підприємство прийшла екскурсія. Який інструктаж потрібно провести з екскурсантами?

Відповідь

Інструктажі з охорони праці — один із найбільш ефективних видів навчання з питань безпечного виконання робіт.

СкачатиІнструкцію вступного інструктажу з охорони праці на підприємстві

Інструктаж проводиться, як правило, в спеціально обладнаному для цього приміщенні, з використанням сучасних технічних засобів навчання, навчальних та наочних посібників за програмою, розробленою з урахуванням особливостей виробництва. З цією метою на підприємствах створюються куточки або навіть кабінети охорони праці.

Відповідно до п. 6.3 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05) вступний інструктаж проводиться:

  • з усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади;
  • з працівниками інших організацій, які прибули на підприємство і беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства;
  • з учнями та студентами, які прибули на підприємство для проходження трудового або професійного навчання;
  • з екскурсантами у разі екскурсії на підприємство.

Вступний інструктаж проводиться спеціалістом служби охорони праці або іншим фахівцем відповідно до наказу (розпорядження) роботодавця, який в установленому Типовим положенням порядку пройшов навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

Пройдіть швидкий тест для перевірки своїх знаннь з охорони праці.

Перевірте свої знання з охорони праці