Стажування у ФОП без укладення договору

6 лютого 2019
1671
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можливо проходити стажування у ФОП без укладення відповідного договору?

Відповідь

Суть справи: під час перевірки ФОП інспектори Держпраці виявили особу, яку, на їхню думку, допущено до роботи без укладення трудового договору. Підприємець намагався переконати суд, що ця особа насправді проходила у нього стажування.

Суд узяв до уваги, що ні під час проведення інспекційного відвідування, ні в процесі розгляду справи про накладення штрафу, ні до суду позивачем не надано належних доказів на підтвердження обставин щодо укладення договору про проходження стажування відповідною особою.

СкачатиШтрафи за порушення законодавства про працю 2019

Приймаючи рішення на користь органу Держпраці, суд наголосив на відсутності доказів того, що фізособа: є студентом вищого чи учнем професійно-технічного навчального закладу або зареєстрована як безробітна.

Суд також врахував те, що були відсутні індивідуальна програма стажування, договір про стажування, робочі навчальні плани і програми.

Не видавався також і наказ про стажування особи із зазначенням місця проходження стажування, спеціальності (кваліфікації) або професії (кваліфікаційного рівня) стажиста, режимом стажування, а також керівника стажування.

Джерело інформації: рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 20.12.2018 р. у справі № 2340/4243/18