Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Штраф за описки в документації

  • 1 лютого 2019
  • 320

Запитання

Чи може Держпраці накласти штраф за описки в кадровій документації?

Відповідь

Суть справи: При проведенні позапланової перевірки Держпраці виявила порушення законодавства про працю та винесла постанову про накладення штрафу. Підставою для накладення Держпраці штрафу стали технічні помилки в табелі обліку робочого часу, внаслідок чого перевіряльники прийшли до висновку про те, що працівники підприємства працюють у святкові та вихідні дні понаднормово, але оплату в подвійному розмірі не отримують. 

Ст. 259 Кодексу законів про працю України, ст. 53 Закону України «Про зайнятість населення», ч. 3 ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 8 Порядку накладання штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07. 2013 року № 509, та на підставі абз. 4 ч. 2 ст. 265 Кодексу Законів про працю України від 10.12.1971 року № 322-VIII (із змінами) передбачено, що юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Серед причин накладення штрафу Держпраці зазначає порушення вимог ст. 106 КЗпП, а саме: оплата праці працівників за роботу в надурочний час в окремих випадках не проводилась у подвійному розмірі відповідно до чинного законодавства. Цей факт був встановлений на підставі табелів обліку робочого часу.

СкачатиШтрафи за порушення законодавства про працю 2019

Керівництвом підприємства під час перевірки надано пояснення інспектору з праці, що працівник в святкові дні до роботи не залучався, у нього був вихідний. Крім цього, безпосередньо колишній працівник надав письмові пояснення, в яких він зазначив, що у нього був вихідний день і він на роботу не виходив.

Втім, інспектор з праці відмовився взяти пояснення безпосередньо у працівника. Зазначені пояснення додано у письмовому вигляді до заперечення на акт інспекційного відвідування.

Крім того, директор підприємства надав трудові договори працівників, щодо яких встановлено порушення, наказ «Про організацію чергування в святкові дні» на підтвердження того, що працівника залучено до чергування в святковий день за його згодою. Те, що працівнику надано компенсацію у вигляді вихідного дня, підтверджувалося табелем обліку робочого часу, з якого видно, що в святковий день він працював 4 години, а наступного дня в нього був вихідний.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 28.03.2018, винесеним у справі № 815/282/18, скасовано постанову Держпраці про накладення штрафу та встановлено, що оскаржувана постанова:

  • прийнята не на підставі та не у спосіб, що передбачені законодавством України;
  • необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення;
  • непропорційно, зокрема без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав та інтересів інших осіб і цілями, на досягнення яких спрямовано це рішення, тому вона є протиправною та підлягає скасуванню.

Таким чином, суд прийняв позицію підприємства, оскільки працівники підтвердили в суді, що виявлені в табелі неточності не відображають фактичних обставин трудових правовідносин.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати