text
Служба охорони праці

За яких умов можна суміщувати обов’язки з охорони праці та пожежної безпеки

  • 28 вересня 2016
  • 1761

Запитання

Часто роботодавець покладає на керівника служби охорони праці обов’язки з пожежної безпеки. Чи правомірно це?

Відповідь

Роботодавець вирішує питання суміщення (сумісництва) обов’язків з охорони праці та з пожежної безпеки з огляду на кількість працівників на підприємстві та масштабів виробничої діяльності. Так, згідно з пунктом 1.4 Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255, якщо на підприємстві працює менше 50 осіб, то функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва (суміщення) особи, які мають відповідну підготовку. Отже, за таких умов допустимо суміщувати й обов’язки з питань пожежної безпеки.

На підприємствах з кількістю працівників понад 50 осіб суміщення обов’язків з питань охорони праці заборонено. Проте з метою оперативного та ефективного прийняття рішень щодо усунення наслідків надзвичайних подій дозволено суміщення обов’язків, наприклад, з питань охорони праці та пожежної безпеки у разі надання роботодавцем керівникові служби охорони праці статусу заступника директора.

Очевидно, що вимоги щодо керівника служби охорони праці не можуть повністю переноситись на заступника директора з охорони праці або інженера з охорони праці та пожежної безпеки, зокрема в частині оплати праці. Тобто, на заступника директора з охорони праці та інженера з охорони праці та пожежної безпеки не поширюється вимога статті 15 Закону "Про охорону праці", де зазначено, що керівники та спеціалісти служби охорони праці за своєю посадою і заробітною платою прирівнюються до керівників і спеціалістів основних виробничо-технічних служб.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль