Внесення виправлень у трудову книжку для підтвердження пільгового стажу

21 січня 2019
647
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як виправити помилку в назві професії у трудовій книжці, яку зробили при проведенні атестації робочих місць за умовами праці?

Відповідь

Необхідність проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємстві зумовлена наявністю виробництва (технологічні процеси, обладнання, сировина, продукція), що є потенційним джерелом шкідливих і небезпечних факторів, які можуть заподіяти шкоду здоров’ю працівників зараз чи в майбутньому. Тому вкрай важливою є правильна організація проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Допущені помилки при проведенні атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці потрібно виправити шляхом видання наказу про зміну назви професії у трудовій книжці.

Скачати зразок оформлення наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці на невеликих підприємствах

зразок оформлення наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці на невеликих підприємствах

Скачати зразок оформлення наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці на великому підприємстві

зразок оформлення наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці на великому підприємстві

Для того, щоб працівник зміг отримати належний пільговий стаж, необхідно вносити виправлення в трудову книжку.

Наприклад, при проведенні атестації робочих місць за умовами праці допущено помилку у записі назви професії: назва «Оператор котельні» та «Котельник» не відповідає професії зі шкідливими умовами праці відповідно до Списку №2.

Згідно із Списком №2 «Перелік виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах», затвердженим постановою КМУ від 24.06.2016 р. № 461, у розділі ХХХІІІ «Загальні професії (у всіх галузях господарства)» є професія «машиніст (кочегар) котельних (на вугіллі і сланці), у тому числі зайнятий видаленням золи» та згідно з класифікатором — машиніст (кочегар) котельні.

Допущені помилки при проведенні атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці потрібно виправити шляхом видання наказу про зміну назви професії у трудовій книжці та внесення змін до колективного договору.

Документами, що підтверджують пільговий стаж, є трудова книжка та уточнююча (пільгова) довідка.

За інформацією управління Держпраці у Рівненській області