Якщо роботодавець не бажає приймати заяву про звільнення

18 грудня 2018
449
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як діяти, якщо роботодавець відмовляється приймати заяву про звільнення?

Відповідь

Якщо працівник бажає звільнитися, то він має подати роботодавцю письмову заяву. Однак як діяти, коли працівник хоче звільнитися, а заяву у нього з якихось причин не приймають.

Якщо працівник бажає звільнитися з займаної ним посади, але керівник чи уповноважений орган не приймає заяву про звільнення за власним бажанням, не видає наказ про звільнення, затягує такий процес, або ніяк не реагує, тоді працівнику потрібно направити заяву про звільнення рекомендованим листом з повідомленням на юридичну адресу підприємства, де він працює. День отримання підприємством такого листа буде вважатися днем подання працівником заяви про звільнення.

Згідно із ст. 38 Кодексу Законів про працю (Далі — КЗпП) працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це письмово за два тижні.

Якщо у працівника є підстави вважати, що роботодавець порушив трудові права, — можна направити до управління Держпраці скаргу (електронне звернення громадян) з проханням перевірити дотримання роботодавцем вимог законодавства про працю.

СкачатиШтрафи за порушення законодавства про працю 2019

За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області.