Штраф за неподання до ДПС повідомлення про прийняття на роботу

5 травня 2021
5947
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Який розмір штрафу очікує на роботодавця, якщо він не подав до ДПС повідомлення про прийняття працівника на роботу?

Відповідь

Згідно з Кодексом законів про працю України подання до органів Державної податкової служби та її територіальних органів повідомлення про прийняття працівника на роботу — це одна з обов'язкових умов оформлення на роботу.

Як провести внутрішній аудит охорони праці

Отже, і відповідальність за неподання повідомлення до ДПС та її територіальних органів така ж, як за порушення законодавства про працю (тобто адміністративна та фінансова — штрафи за порушення). 

У ст. 24 КЗпП зазначено:

«Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

Так, якщо роботодавець лише не повідомив територіальний орган ДПС про прийняття працівника на роботу, а решту обов’язків виконав, то йому буде винесено припис. А ось уже в разі невиконання вимог цього припису керівник несе адміністративну відповідальність, — складається протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Максимальний штраф, передбачений за нього, — 1700 грн. У разі повторного порушення сума штрафу може сягнути 5 100 грн. 

Зауважимо, максимальне покарання за невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, або створення перешкод у діяльності цього органу (ст. 188-6 КУпАП) становить 1700 грн. Протокол про таке порушення не скеровується до суду, а розглядається інспектором. 

Відповідно до КЗпП за неподання повідомлення до ДПС можуть застосовуватися санкції як за порушення інших вимог законодавства про працю. Суб’єкта господарювання можуть притягнути до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі однієї мінімальної заробітної плати (з 1 січня 2021 року — 6000 грн).

Джерело:управління Держпраці у Черкаській області