Перевірка надійності засобів захисту для роботи на висоті

12 грудня 2018
883
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як перевірити надійність засобу захисту для роботи на висоті?

Відповідь

Кожен керівник робіт і кожен працівник повинен пам’ятати, що неправильне використання спеціального оснащення, засобів захисту або недотримання вимог безпеки праці на висоті може призвести до нещасного випадку. Відповідальні особи повинні розуміти рівень відповідальності за прийняті рішення. Вони повинні забезпечити належні умови для виконання робіт на висоті із застосуванням засобів захисту. 

Важливою складовою під час виконання робіт на висоті є використання засобів індивідуального захисту. Вимоги до рівня безпеки засобів індивідуального захисту, проведення процедури оцінки відповідності, правила маркування та введення їх в обіг  визначає Технічний регламент засобів індивідуального захисту, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 №761.

Падіння з висоти: все про травми та засоби захисту Чи знаєте ви, як розслідують нещасні випадки внаслідок падіння з висоти

Засоби захисту від падіння з висоти належать до третьої категорії складності. Це засоби захисту, що мають конструкцію високої складності і призначаються для захисту від небезпеки, яка загрожує життю людей, або небезпеки заподіяння невиліковних тілесних ушкоджень, ступінь якої користувач засобів захисту не може визначити своєчасно.

СкачатиІнструкція з охорони праці при роботі на висоті

Засоби захисту повинні забезпечувати належний ступінь захисту від небезпеки та у процесі використання в передбачуваних умовах експлуатації не повинні створювати додаткових факторів ризику.

Падение с высоты: все о травмах и средствах защиты Роботи на висоті: дізнайтеся про типові порушення вимог безпеки

Засоби захисту, що призначаються для запобігання падінню з висоти, повинні мати систему ременів для кріплення до тіла користувача і систему кріплення до надійної точки опори. У передбачуваних умовах експлуатації використання зазначених засобів захисту повинне обмежувати шлях вертикального падіння користувача таким чином, щоб запобігти його зіткненню з перешкодами. Гальмівне зусилля, що виникає при цьому, не повинне спричиняти тілесних ушкоджень користувачеві або шкодити складовим частинам засобів захисту.

Падіння з висоти: все про травми та засоби захисту Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті: аналізуємо документ

У документації до засобу захисту, що призначається для запобігання падінню з висоти, зазначаються:

  • вимоги до опорної точки і мінімальної висоти, на якій повинен перебувати користувач;
  • інформація про кріплення системи ременів на тілі користувача і приєднання засобу захисту до точки опори;
  • дані про результати його випробувань, а також вимоги до періодичного огляду засобу захисту та його випробувань.

Під час проведення оцінки відповідності виробник або його уповноважена особа чи постачальник складає декларацію про відповідність та маркує кожну одиницю засобу захисту знаком відповідності технічним регламентам.

СкачатиДекларація про відповідність засобу індивідуального захисту вимогам Технічного регламенту

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області