Оплата за чергування на свята

10 грудня 2018
203
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи передбачена оплата за чергування на свята?

Відповідь

Заборгованість по оплаті за роботу у вихідні та свята не можна стягнути, якщо працівник залучався до чергування, яке не підлягає оплаті, а за нього надається відгул.

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду при розгляді справи № 489/4153/16-ц роз’яснив, що у випадку залучення працівника до чергування у вихідні або свята відсутні правові підстави для стягнення заборгованості з оплати за роботу у вихідні та святкові дні.

Органи державного управління охороною праці в УкраїніДізнайтесяяк Держпраці підприємства перевіряє

Постанова ВС від 26 листопада про відмову звільненому працівникові у стягненні оплати за роботу у вихідні та святкові дні, в які він чергував протягом 6 років, мотивована тим, що оскільки спеціальна грошова компенсація за чергування не передбачена законом, відсутні підстави для стягнення заборгованості по заробітній платі, а відтак і середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

СкачатиІнформація про службові посвідчення інспекторів праці

Так, відповідно до постанови Секретаріату Всесоюзної центральної ради професійних спілок від 2 квітня 1954 року № 233 «Про чергування на підприємствах і в установах» чергування у вихідні і святкові дні компенсуються наданням протягом найближчих 10 днів відгулів тієї ж тривалості, що і чергування.

ВС залишив в силі рішення апеляційного суду про відмову у задоволенні позову: «Апеляційний суд встановив, що позивач був залучений у вихідні та святкові дні саме до чергування, а не до роботи у зв’язку з виробничою необхідністю для оперативного вирішення у ці дні невідкладних виробничих питань і для координації роботи підприємства. Це підтверджується графіками чергувань відповідальних працівників затверджених наказами директора ІП «Южная Стівідоринг Компані Лімітед», а також копіями табелів обліку використання робочого часу ІП «Южная Стівідоринг Компані Лімітед», в яких святкові та вихідні дні чергувань позивача не зазначені, як робочі дні».

Тривалість робочого часу Вас може зацікавити: Скорочення робочого часу: чи необхідна атестація