Право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці

3 грудня 2018
473
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи має право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці помічник вихователя?

Відповідь

Так, має. Тривалість основної щорічної відпустки помічників вихователів закладів дошкільної освіти становить 28 календарних днів (ч. 4 ст. 30 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III).

Окремі категорії працівників закладів дошкільної освіти (ясел-садків) компенсувального типу, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним навантаженням, мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 35 календарних днів.

Підстава – Список виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці (затверджений постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290; далі – Список; розд. ХVІІ «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога»). Підрозділ «Загальні професії медичних працівників закладів та установ охорони здоров’я, соціального захисту населення та освіти» розділу ХVІІ вказаного Списку не передбачає щорічну додаткову відпустку помічнику вихователя.

Право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці Працівник відмовляється іти у відпустку. Дізнайтеся, чим це загрожує роботодавцю

На умовах, визначених колективним договором, помічнику вихователя можна надати щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день тривалістю до семи календарних днів залежно від часу зайнятості в цих умовах (п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Список професій і посад, на яких можна застосовувати ненормований робочий день, визначають колективним договором (п. 7 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці від 10.10.1997 № 7).

СкачатиТаблиця підстав та умов надання відпусток жінкам, що мають дітей

За інформацією експерта із охорони праці, м.Київ