Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Використання праці членів сім'ї без оформлення трудових відносин

  • 29 листопада 2018
  • 317

Запитання

Чи можуть особи, які перебувають у сімейних відносинах з роботодавцем, виконувати трудові обов'язки без оформлення трудових відносин?

Відповідь

Суть справи: у ході інспекційного відвідування інспектором Держпраці було встановлено, що ФОП здійснює підприємницьку діяльність у двох торгівельних приміщеннях та використовує працю трьох найманих працівників (зокрема, двох своїх дочок) без оформлення з ними трудових відносин.

На підставі акта інспекційного відвідування посадовою особою Управління винесено постанову, якою на ФОП накладено штраф у розмірі 335 070 грн за фактичний допуск трьох працівників до роботи без оформлення з ними трудових договорів.

Використання праці членів сім'ї без оформлення трудових відносин Дізнайтеся більше про договір аутстафінгу із працівниками – чи такий він зручний, як здається?

Підприємець оскаржила постанову у судовому порядку. Свої вимоги ФОП обґрунтовувала, зокрема, тим, що її дочки не є найманими працівниками, а лише допомагають їй в роботі.


1 листопада 2018 року Черкаським окружним адміністративним судом ухвалено рішення, яким у задоволенні позову ФОП відмовлено повністю. Суд дійшов висновку, що Управлінням Держпраці у Черкаській області належними доказами доведено факт допуску працівників до роботи та факт виконання ними трудових функцій продавця продовольчих товарів без укладення трудових договорів. У зв’язку з чим, постанову про накладення штрафу визнано правомірною.

Законодавство не передбачає можливості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Тому навіть за наявності між працівником та роботодавцем сімейних чи родинних зв’язків виконання функціональних обов’язків за відповідною професією можливе лише після укладення з працівниками трудових договорів та після повідомлення територіального органу ДФС про допуск працівників до роботи.

СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2018

Джерело інформації: ГУ Держпраці у Черкаській області

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати