Вимоги до розміщення аптечки на підприємстві

28 листопада 2018
1296
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Де необхідно розмістити медичну аптечку на підприємстві?

Відповідь

Законодавство не містить вимог до складу та розміщення медичної аптечки на підприємстві. Її склад визначається індивідуально, залежно від особливостей діяльності компанії та виробничих факторів, що впливають на співробітників.


Служба охорони праці рекомендує підприємствам:

  • зберігати аптечку у спеціальному сейфі або шафі на постійному робочому місці, а у випадку нестаціонарного місця роботи − у санітарній сумці;
  • проінформувати всіх працівників про місце зберігання, склад та правила користування аптечкою;
  • розміщувати аптечки у місцях можливого скупчення людей, на травмонебезпечних дільницях робіт та інших місцях підвищеної небезпеки;
  • регулярно перевіряти, поповнювати та вчасно замінювати лікарські засоби;
  • знищувати або передавати на склад невикористані медикаменти.

Оприлюднено рекомендації Держпраці щодо розміщення медичних аптечок Основи домедичної допомоги на виробництві: як користуватися аптечкою першої допомоги?

СкачатиІнструкція з надання домедичної допомоги

Нагадаємо, що відповідно до ст. 13 Закону «Про охорону праці», роботодавець зобов’язаний забезпечити охорону праці на підприємстві. За порушення цих вимог він несе безпосередню відповідальність.