Притягнення працівника до повної матеріальної відповідальності

20 листопада 2018
94
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Коли працівника можна притягнути до повної матеріальної відповідальності?

Відповідь

Суть справи: підприємство звернулось до суду про відшкодування шкоди, заподіяної працівником під час виконання трудових обов’язків. В недостачі продукції позивач звинуватив майстра, з яким був укладений договір про повну матеріальну відповідальність.

Місцевий та апеляційний суди частково задовільнили позовні вимоги. Вони дещо зменшили суму відшкодування виходячи з майнового стану працівника та відсутності корисливої мети.

При цьому Верховний суд вказав, що навіть при наявності письмового договору про повну матеріальну відповідальність, суди повинні встановити наявність підстав для притягнення працівника до такої відповідальності.

СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2018

Для цього необхідно встановити, що працівник:

  • досяг вісімнадцятирічного віку;
  • займає посаду або виконує роботу безпосередньо пов’язану із зберіганням, обробкою, продажем, перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих йому цінностей;
  • входить у перелік працівників, з якими можуть укладатись договори про повну матеріальну відповідальність, затверджений постановою Держкомпраці СРСР від 1977 року.

Відповідну постанову у справі № 491/961/16-ц  ВСУ прийняв 25.10.2018

Притягнення працівника до повної матеріальної відповідальності Інший випадок завдання шкоди майну підприємства розглянуто у статті ДТП на службовому авто: хто відшкодовуватиме збитки?