Планова перевірка не за планом

15 листопада 2018
106
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можуть контролери завітати повторно, якщо перша спроба провести планову перевірку була невдалою?

Відповідь

Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім – не частіше ніж раз на два календарних роки, високим — не частіше одного разу на календарний рік.  Якщо планову перевірку не вдалося провести з першого разу, контролери можуть видати наказ про її проведення повторно.

Суть справи: на виконання плану-графіку ГУ ДФС у Тернопільській області видало наказ від 12.07.2017, яким визначено провести з 31.07.2017 документальну планову виїзну перевірку тривалістю 10 робочих днів, проте за наслідками виїзду встановлено відсутність посадових осіб підприємства за юридичною адресою, про що складено акт неможливості проведення планової виїзної перевірки.

СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2018

Згодом контролерами прийнято наказ від 09.08.2017 про проведення документальної планової виїзної перевірки та було повторно здійснено виїзд за місцем здійснення господарської діяльності платника з метою вручення зазначеного наказу. Однак посадових осіб контролюючого органу не було допущено до проведення перевірки, про що складено акт відмови від допуску до проведення документальної виїзної перевірки та акт відмови від отримання наказу та ознайомлення з направлення на перевірку. 27.10.2017 податківці вирішили втретє спробувати провести перевірку, видавши черговий наказ (ця спроба теж виявилася невдалою).

Проаналізувавши зазначені обставини суд не побачив порушення у діях контролерів, наголосивши, серед іншого, що невідповідність місяцю початку проведення перевірки у третьому наказі (жовтень) із планом-графіком (липень) не може свідчити про протиправність наказу. Призначення перевірки з метою реалізації затвердженого плану-графіку кількома різними наказами не порушує п. 77.2 ПКУ, адже не є тотожним включенню платника податків до плану-графіку більше одного разу на календарний рік.

Відповідні аргументи викладено в постанові ВСУ у справі № 819/101/18 від 01.10.2018

Повторна планова перевірка за умови, що перша перевірка не була вдалою Ознайомтеся з Переліком питань для планових заходів центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний гірничий нагляд, нагляд у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці (Держпраці)