Хто буде відповідати, якщо працівник травмувався за непередбачуваних обставин

19 жовтня 2018
156
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи відповідає роботодавець за травму, отриману працівником за непередбачуваних обставин?

Відповідь

Верховний суд роз’яснив, що непередбачуваність не має значення, якщо травма отримана при виконанні трудових обов'язків.

Суть справи: гірничий робітник, отримавши травму на виробництві, звернувся до суду для відшкодування роботодавцем моральної шкоди. Підприємство заперечувало проти позову, вказавши, що не вчинило протиправних дій, які спричинили моральні страждання позивача, а травма була наслідком непередбачуваним виходом гірничої маси.

Оформлюємо звернення про порушення трудових прав правильно: Держпраці навела найхарактерніші помилкиВас також може зацікавити стаття: Як правильно визначити код причин нещасного випадку по класифікатору

Місцевий та апеляційний суди задовольнили позовні вимоги. Вони відхилили доводи відповідача, оскільки виробничу травму позивач отримав під час виконання трудових обов'язків.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із таким висновком судів.

Суд вказав, що ст. 16 Конвенції про безпеку й гігієну праці та виробниче середовище передбачено: від роботодавців повинно вимагатися настільки, наскільки це є обґрунтовано практично можливим, забезпечення безпечності робочих місць, механізмів, обладнання та процесів. Роботодавець також повинен забезпечувати безпеку від хімічних, фізичних та біологічних речовин й агентів за допомогою відповідних захисних заходів.

Відповідні аргументи викладено в постанові ВСУ у справі № 210/5508/16-ц від 26.09.2018