Звільнення призваного на військову службу працівника

10 жовтня 2018
82
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна звільнити працівника, призваного на військову службу, якщо закінчується строковий трудовий договір?

Відповідь

За працівниками, призваними на військову службу в особливий період, зберігається місце роботи та середній заробіток.

Випадки звільнення працівників, які працювали за строковим трудовим договором у зв’язку з проходження ними військової служби, – непоодинокі. Адже строк договору закінчується, працівник перебуває на військовій службі, тож роботодавці постають перед вибором: звільняти чи ні такого працівника.

Які ризики приховує незадекларована праця Дізнайтеся, як нелегальний працівник може притягнути роботодавця до відповідальності

Варто підкреслити: чинним законодавством України встановлені певні гарантії працівникам, призваним на військову службу в особливий період, недотримання яких свідчить про порушення норм трудового законодавства.

Передбачені ст. 119 Кодексу законів про працю (Далі – КЗпП) гарантії поширюються на всіх без винятку працівників незалежно від того, працюють вони за строковим чи безстроковим трудовим договором. Виняток зроблено лише щодо осіб, які займали виборні посади в органах місцевого самоврядування та строк повноважень яких закінчився (ч. 6 ст. 119 КЗпП).

Однак, оскільки йдеться про гарантії прав працівника, це положення не може тлумачитися розширено та застосовуватися за аналогією до працівників первинних профспілкових організацій.

Відповідні аргументи викладено в постанові ВСУ від 13.06.2018 р. у справі № 813/782/17.