Хто забезпечує медичним доглядом осіб з інвалідністю через професійні травми

25 вересня 2018
62
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чиїм коштом забезпечуються медичним доглядом та побутовим обслуговуванням особи з інвалідністю через професійні травми?

Відповідь

Фондом соціального страхування України здійснюється фінансування виплат для забезпечення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом або побутовим обслуговуванням в обсязі 100% потреби.

Необхідність надання зазначених видів послуг визначають медико-соціальні експертні комісії (МСЕК).

Що варто знати про листки непрацездатності: відповіді на 10 запитань Яких заходів вживати, щоб працівники менше хворіли, читайте у статті Профілактика професійних захворювань та реабілітація хворих на них осіб

За оперативними даними, упродовж восьми місяців 2018 року ФССУ здійснив виплати на спеціальний медичний догляд для 690 осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва (утрати працездатності), на постійний сторонній догляд –  для 2349 осіб, на побутове обслуговування для 2918 потерпілих на виробництві.

Сума витрат на необхідний догляд за потерпілим залежить від виду догляду, встановленого МСЕК, і не може бути меншою (на місяць) від:

  • розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, –  на спеціальний медичний догляд;
  • половини розміру мінімальної заробітної плати на постійний сторонній догляд;
  • чверті розміру мінімальної заробітної плати на побутове обслуговування.

Що варто знати про листки непрацездатності: відповіді на 10 запитань  Більше про видачу листків непрацездатності ви можете дізнатися з Довідника

Облік потерпілих, які мають право на забезпечення спеціальним медичним доглядом, постійним стороннім доглядом та побутовим обслуговуванням, ведуть робочі органи виконавчої дирекції Фонду за місцезнаходженням справ про страхові виплати потерпілих. Для взяття на облік потерпілий (законний представник потерпілого) повинен подати до робочого органу виконавчої дирекції Фонду заяву про забезпечення необхідними видами догляду.

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Актуальне питання: Нещасний випадок із нетверезим працівником: хіба винен тільки  він?

До заяви додаються копії висновку МСЕК про потребу у забезпеченні необхідними видами догляду та індивідуальної програми реабілітації (у разі відсутності зазначених документів у справі), завірені працівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду на підставі предявлених потерпілим оригіналів цих документів.

  За інформацією Фонду соціального страхування України