Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Плани розміщення устаткування та перелік робочих місць, що підлягають атестації

  • 17 вересня 2018
  • 487

Запитання

Як правильно скласти плани розміщення устаткування та перелік робочих місць, що підлягають атестації?

Відповідь

Для атестації робочих місць за умовами праці скликається атестаційна комісія та наказом затверджується графік проведення атестації. Одним із заходів, передбачених графіком, є складання плану розмішення устаткування та переліку робочих місць, що підлягають атестації.

Члени атестаційної комісії (як правило, головні спеціалісти) складають у вказані у графіку терміни плани розміщення устатковання з експлікацією по кожному структурному підрозділу, визначають межі робочих місць (робочих зон) та нумерують їх. Це унеможливить дублювання вимірів під час гігієнічних досліджень.

Памятайте, що всі робочі місця на підприємстві розраховують на підставі планової чисельності працівників, які обслуговують ці робочі місця протягом зміни. Якщо чисельність працівників на змінах різна, для обліку беруть найбільшу зміну. Кожне робоче місце враховують як одне незалежно від того, чи використовують його в одну або ж більше робочих змін.

Щоб урахувати всі постійні та непостійні робочі місця, потрібно звірити кількість професій і посад працівників, зайнятих на цих робочих місцях, зі штатним розписом підприємства.

Доплата за шкідливі умови праці Дізнайтеся, як правильно зробити розрахунок доплат за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці

До уваги беруть умови праці працівника протягом усього робочого дня. Працівник може увесь час перебувати на одному робочому місці (токар біля станка), переходити з одного місця на інше (комірник у зоні розвантаження та сортування матеріалів, складській зоні, зоні обліку матеріальних цінностей), обслуговувати одночасно декілька механізмів (апаратник на виробничій дільниці) або працювати за межами території основної організації (електрозварник ручного зварювання).


Аби зібрати необхідні дані, членам атестаційної комісії рекомендуємо використати таблицю допоміжних даних. Такі таблиці зручні при підготовці до атестації та під час складання Переліку робочих місць, що підлягають атестації (далі Перелік).

Плани розміщення устаткування та перелік робочих місць, що підлягають атестації

СкачатиТаблицю допоміжних даних

Робочим місцям (за потреби структурним підрозділам, дільницям) необхідно присвоїти номери (коди). Для цього можна використати ескізи приміщень. Там зазначають, де розміщені робочі місця. Ескізи з пронумерованими робочими місцями додають до Переліку.

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві Детальніше про відповідальність за непроведення атестації читайте в статті: Чим загрожує непроведення атестації робочих місць за умовами праці

Ескізи допоможуть уникнути дублювання під час наступних гігієнічних досліджень, а також поширеної помилки, коли робочі місця, розміщені у різних структурних підрозділах і на яких працюють працівники тієї ж професії (посади), або в одному структурному підрозділі та на яких працюють працівники різних професій (посад), вважають одним робочим місцем.
 

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати