Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Строки виплати заробітної плати

  • 12 вересня 2018
  • 59

Запитання

Як часто має виплачуватися заробітна плата?

Відповідь

Відповідно до норм Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР терміни виплати заробітної плати встановлюються підприємствами самостійно в колективному договорі або нормативному акті роботодавця з дотриманням норм законодавства.

Заробітна плата має виплачуватись не рідше 2 разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Водночас підприємство може виплачувати заробітну плату і 3 рази на місяць.

Чи звільняє від штрафу негайне усунення виявленого порушення? Читайте також:  Колективний договір: охорона праці та інші питання

Заробітна плата за першу половину місяця (15 календарних днів з 1 по 15 число) має виплачуватись в період не пізніше з 16 по 22 число, а за другу половину (календарні дні з 16 по 30 (31) число)    з 1 по 7 число. Наприклад, дата виплати заробітної плати за першу половину місяця 16 число, а за другу    1 число; дата виплати заробітної плати за першу половину місяця 22 число, а за другу половину 6 число тощо.

У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні (на цьому ж наголосили фахівці Держпраці у листі від 25.07.2018 № 5870/4/4.1-ДП -18, підкресливши, що правових підстав для перенесення строків виплати заробітної плати в наступні періоди немає). При цьому наступна виплата заробітної плати буде проводитись у дні, визначені колективним договором або іншим нормативним актом підприємства.

Строки виплати заробітної плати Про порушення у сфері охорони праці та відповідальність за них читайте в статті Адміністративна та кримінальна відповідальність фахівця з охорони праці: судова практика

Виплата заробітної плати здійснюється за фактично відпрацьований час на підставі табеля обліку робочого часу, який заповнюється за звітний місяць (з 1 по 15 та з 16 по 31 число).

Джерело – лист Мінсоцполітики від 23.07.2018 року № 1305/0/101 - 18/28.

 

 

 

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати