Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Організація роботи маркшейдерської служби на підприємстві

  • 11 вересня 2018
  • 63

Запитання

Як організувати роботу маркшейдерської служби на підприємстві?

Відповідь

На підприємствах по видобуванню корисних копалин маркшейдером називають фахівця, робота якого спрямована на здійснення планування і контролю якості виконання кожного етапу будівництва підземних споруд.

Згідно з вимогами ст. 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобовязаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці.

Іноді за відсутності приміщення для маркшейдерської служби маркшейдер, який призначений у штат, крім виконання своїх основних посадових функцій, змушений виконувати частину обовязків керівника.

Зокрема, йому часто доводиться самостійно:

  • забезпечувати себе матеріалами для ведення журналів обліку;
  • купувати прилади та інструменти для вимірювань;
  • зберігати важливу маркшейдерську документацію та прилади за межами підприємства, інколи навіть вдома.

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці Вас також може зацікавити стаття Нормативна база з безпеки праці: знайомимося наново

Нерідко документація в електронному вигляді зберігається в особистому ноутбуці маркшейдера. А отже, коли він звільняється, за відсутності контролю з боку керівництва вся документація, яку зберігав маркшейдер, на підприємство не повертається та не передається новому маркшейдеру, який відповідно змушений заводити нові журнали або працювати з неповною інформацією.

Питання організації здійснення маршрейдерського забезпечення висвітлено  в «Інструкції з виконання маркшейдерських робіт» (далі  Інструкція) відповідно до НПАОП 74.2-5.01-85. Згідно з Інструкцією для виконання маркшейдерських робіт підприємства по добуванню корисних копалин зобовязані мати у своєму складі маркшейдерську службу. На керівника підприємства покладається відповідальність за укомплектування маркшейдерської служби необхідним штатом інженерно-технічних робітників, забезпечення їх спеціально обладнаним приміщенням, інструментами, приладами і матеріалами.

Посадова інструкція: загальні вимоги Строк дії посадових (робочих) інструкцій: чи встановлено законодавством

Приміщенням маркшейдерської служби (кабінетом маркшейдера) є місце, де він виконує обчислювальні та графічні роботи, а також зберігається важлива документація, яка необхідна не тільки під час роботи гірничого підприємства, а і після його ліквідації. Крім того, там зберігаються цінні інструменти та прилади. Усе це змушує предявити до приміщення маркшейдерського відділу більш суворі вимоги, ніж до приміщень інших відділів підприємства.

Всі маркшейдерські роботи необхідно проводити з контролем. Інструменти і прилади, які використовуюся при вимірюваннях, необхідно досліджувати і перевіряти з метою встановлення їх придатності для виконання робіт.

Не меншу увагу необхідно приділяти термінам зберігання маркшейдерської документації та оформленню її відповідності до міжнародного стандарту ГОСТ 2.850-75.

Організація охорони праці на малих підприємствах Що робити, якщо керівник не реагує на ваші приписи

Відповідно до п. 3.17 НПАОП 00.0-1.01-85 «Єдиних правил охорони надр при розробці родовищ твердих корисних копалин» на кожному підприємстві повинна бути і систематично вестись книга маркшейдерських вказівок, обовязкових для виконання посадовими особами, яким вони адресовані. Виконання цих вказівок повинно регулярно контролюватись керівником або головним інженером підприємства.

Джерело інформації: Управління Держпраці у Житомирській області

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати