Встановлення факту нелегального працевлаштування в судовому порядку

4 вересня 2018
141
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як працівник може довести факт нелегального працевлаштування?

Відповідь

Довести факт трудових відносин можна в судовому порядку. Трудові спори працівників про оформлення трудових відносин розглядаються у судовому порядку у разі виконання ними роботи без укладення трудового договору та встановлення періоду такої роботи.

Для захисту своїх прав працівнику необхідно надати до суду позовну заяву, в якій зазначити:
  • період роботи, посаду (професію), за якою його було залучено до роботи;
  • безпосередню роботу, яку він виконував;
  • кому в процесі виконання роботи був підпорядкований, який режим роботи та тривалість робочого часу була визначена роботодавцем;
  • зазначити факт не внесення запису до трудової книжки про прийом на роботу;
  • вимагати від суду визнати відносини між працівником та роботодавцем трудовими;
  • зобов'язати роботодавця внести запис про роботу до трудової книжки, виплатити заробітну плату.
При винесенні рішення про оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу, у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, орган, який розглядає трудовий спір відповідно до ст. 235 КЗпП, одночасно приймає рішення про нарахування та виплату такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді без урахування фактично виплаченої заробітної плати, про нарахування та сплату відповідно до законодавства ПДФО та ЄСВ за встановлений період роботи.

Встановлення факту нелегального працевлаштування в судовому порядку Чи потрібно робити Запис про атестацію робочого місця в трудовій книжці? Дізнайтеся зі статті.

Зверніть увагу!

Звернутись до суду з позовом можливо за місцем проживання особи або за місцем знаходження підприємства. При зверненні до суду у справах про стягнення зарплати судовий збір не стягується, тобто звернення до суду є безкоштовним, відповідно до ст.5 Закону України «Про судовий збір».
Джерело інформації: Держпраці