Які документи потрібні іноземцю для працевлаштування в Україні

30 серпня 2018
76
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може іноземець працевлаштуватися в Україні на підставі посвідки на постійне проживання?

Відповідь

Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також мають такі самі обов'язки, як і громадяни України, – за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

Документом, який підтверджує право іноземця чи особи без громадянства на постійне проживання в Україні, є посвідка на постійне проживання.

Трудові відносини іноземних громадян, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях України, регулюються законодавством держави, в якій здійснене працевлаштування (наймання) працівника, та міжнародними договорами України.

Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, мають право працювати на підприємствах, в установах і організаціях або займатися іншою трудовою діяльністю на підставах і в порядку, встановлених для громадян України.

Отже, на іноземних громадян поширюються всі права і обов'язки, передбачені законодавством про працю України, якщо міжнародними договорами не передбачено інше.

Джерело інформації: Держпраці