text
Служба охорони праці

Звільнення працівника за появу на роботі у нетверезому стані

  • 29 серпня 2018
  • 335

Запитання

Які докази вважаються належними в суді при розгляді справи про законність звільнення працівника за появу на роботі у нетверезому стані?

Відповідь

Суть справи: громадянин звернувся до суду із позовом про визнання незаконним та скасування наказу про його звільнення у зв'язку із перебування на роботі у нетверезому стані, про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди.


Судом першої інстанції у позові було відмовлено на підставі наявності факту сп'яніння, підтвердженого медичним висновком обласного державного наркодиспансера.

Апеляційний суд задовільнив позов частково, визнавши як належний та допустимий доказ, наданий позивачем складений у медпункті за місцем роботи акт про відсутність ознак вживання алкоголю та здійснення проби на апараті «Алконт-01» (сертифіковане обладнання).
Верховний суд залишив у силі рішення суду першої інстанції. Підставою для цього стали положення Тимчасової інструкції про порядок медичного огляду для встановлення факту вживання алкоголю і стану сп'яніння, затвердженої МОЗ СРСР від 01 вересня 1988 року №06-14/33-14. Згідно неї медичний огляд для встановлення факту вживання алкоголю і стану сп'яніння робиться в спеціалізованих кабінетах наркологічних диспансерів (відділень) лікарями психіатрами-наркологами або в лікувально-профілактичних установах лікарями психіатрами-наркологами і лікарями інших спеціальностей, що пройшли підготовку.

Звільнення працівника за появу на роботі у нетверезому стані Нетверезий працівник на робочому місці − прямий шлях до нещасного випадку. Читайте добірку статей із Довідника:
Таким чином, проведення медогляду лікарем обласного державного клінічного наркологічного диспансеру відповідає вимогам щодо проведення таких медоглядів, водночас акт, складений у медпункті, не є належним доказом.
Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання