Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Перенесення невикористаної відпустки у разі тимчасової непрацездатності

  • 22 серпня 2018
  • 8

Запитання

Продовжується чи переноситься невикористана відпустка у разі тимчасової непрацездатності?

Відповідь

Питання продовження або перенесення невикористаної відпустки в разі тимчасової непрацездатності має вирішуватися за погодженням між працівником і роботодавцем. Такий висновок зробило Мінсоцполітики в листі від 11 липня 2018 року № 1213/0/101-18, розглянувши питання перенесення щорічної відпустки на інший період або її продовження в разі тимчасової непрацездатності працівника.


Згідно із Законом «Про відпустки» конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніше як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Перенесення невикористаної відпустки у разі тимчасової непрацездатності Працівник відмовляється іти у відпустку: чим це загрожує роботодавцю?

Терміни відпусток, відображених у графіку, можна змінити за узгодженням сторін трудового договору і за умови виникнення обставин, що змушують перенести щорічну відпустку. Якщо працівник просить перенести відпустку, наприклад, за сімейними обставинами на інший період і роботодавець не заперечує, то законодавство про відпустки не порушується.


Власник або уповноважений ним орган як виняток може перенести щорічну відпустку на інший період тільки за письмовою згодою працівника і за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), якщо надання відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо позначитися на нормальному перебігу роботи підприємства. Також повинна дотримуватися умова, що частина відпустки тривалістю не менше 24 календарних днів буде використана в поточному робочому році.

Згідно зі ст. 11 Закону про відпустки щорічна відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена в разі підтвердженої тимчасової непрацездатності працівника.

Перенесення невикористаної відпустки у разі тимчасової непрацездатностіЩо варто знати про листки непрацездатності: відповіді на 10 запитань

У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і роботодавцем. Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, то невикористана частина щорічної відпустки надається після закінчення дії причин, які її перервали, або за згодою сторін переноситься на інший період.  Невикористана частина відпустки відразу після одужання працівника надається або переноситься на інший період за наказом керівника, на підставі листка тимчасової непрацездатності працівника та його заяви.
Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати