Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Працевлаштування водіїв після призначення пільгової пенсії

  • 9 лютого 2017
  • 70

Запитання

Яка саме послідовність процесу працевлаштування водіїв після призначення їм пільгової пенсії ?

Відповідь

Відповідно ст. 7 Закону №1788 пенсійне забезпечення за вислугу років встановлюється при звільнені з роботи, що дає повне право на отримання цих виплат. При отриманні даного виду пенсії можна продовжувати працювати, але виключення становлять тільки ті робочі умови, що дають на неї право. Якщо людина під час пенсійного забезпечення за стаж знаходить роботу за однойменною спеціальністю, яка посприяла у цьому, вона зобов’язана сповістити про це орган, що контролює призначення пенсії. У такому разі щомісячна виплата має бути припинена. Якщо суб’єкт звільниться з нової роботи, то виплату буде одразу поновлено.

Для отримання пільгової пенсії за віком неважливо, яку саме посаду обіймає пенсіонер. Надання пенсії особам, що працюють, здійснюється відповідно до послідовного регламенту, що передбачає ст. №47 Закону № 1058.

У разі, якщо після надання пенсійного забезпечення за стаж, водій працевлаштовується не за своєю минулою спеціальністю, то право на повторний перерахунок виплат з урахуванням нещодавно набутого страхового стажу (разом із минулим), він отримає тільки після досягнення повноправного пенсійного віку, що регулюється ст. 26 Закону № 1058. Ця ситуація актуальна при доцільності нового заробітку за певний період, встановлений ст. 40 Закону №1058.

Працюючий водій, що має пенсійне забезпечення за віком на умовах пільг, в праві попросити Пенсійний фонд (у вигляді заяви) про перерахунок отримуваних ним виплат через кожні 2 роки. Про це йдеться у 4-й частині ст. 42 Закону №1058.

Коли особа досягає повного пенсійного віку, що вказаний в ст. 26 Закону №1058, із отримуваних виплат за вислугу років, вона має право перейти на пенсійне забезпечення за віком. Відповідно до статті 45, зазначеного вище закону, перехід із першого типу пенсії на другий можливий із дати написання заяви, що була складена, мотивуючись документацією відносно доходу, страхового стажу та ін.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може бути врахована заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині 1 статті 40 цього Закону № 1058 (за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року, або за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року), із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховано під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати