Працевлаштування водіїв після призначення пільгової пенсії

71

Запитання

Яка саме послідовність процесу працевлаштування водіїв після призначення їм пільгової пенсії ?

Відповідь

Відповідно ст. 7 Закону №1788 пенсійне забезпечення за вислугу років встановлюється при звільнені з роботи, що дає повне право на отримання цих виплат. При отриманні даного виду пенсії можна продовжувати працювати, але виключення становлять тільки ті робочі умови, що дають на неї право. Якщо людина під час пенсійного забезпечення за стаж знаходить роботу за однойменною спеціальністю, яка посприяла у цьому, вона зобов’язана сповістити про це орган, що контролює призначення пенсії. У такому разі щомісячна виплата має бути припинена. Якщо суб’єкт звільниться з нової роботи, то виплату буде одразу поновлено.

Для отримання пільгової пенсії за віком неважливо, яку саме посаду обіймає пенсіонер. Надання пенсії особам, що працюють, здійснюється відповідно до послідовного регламенту, що передбачає ст. №47 Закону № 1058.

У разі, якщо після надання пенсійного забезпечення за стаж, водій працевлаштовується не за своєю минулою спеціальністю, то право на повторний перерахунок виплат з урахуванням нещодавно набутого страхового стажу (разом із минулим), він отримає тільки після досягнення повноправного пенсійного віку, що регулюється ст. 26 Закону № 1058. Ця ситуація актуальна при доцільності нового заробітку за певний період, встановлений ст. 40 Закону №1058.

Працюючий водій, що має пенсійне забезпечення за віком на умовах пільг, в праві попросити Пенсійний фонд (у вигляді заяви) про перерахунок отримуваних ним виплат через кожні 2 роки. Про це йдеться у 4-й частині ст. 42 Закону №1058.

Коли особа досягає повного пенсійного віку, що вказаний в ст. 26 Закону №1058, із отримуваних виплат за вислугу років, вона має право перейти на пенсійне забезпечення за віком. Відповідно до статті 45, зазначеного вище закону, перехід із першого типу пенсії на другий можливий із дати написання заяви, що була складена, мотивуючись документацією відносно доходу, страхового стажу та ін.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може бути врахована заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині 1 статті 40 цього Закону № 1058 (за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року, або за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року), із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховано під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер журналу

Серпневий Довідник вже на сайті

«Наказ про дії персоналу під час аварій та нещасних випадків»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль