Повторне навчання з охорони праці працівників, які не виконують робіт підвищеної небезпеки

909

Запитання

Чи потрібно проводити повторне навчання з питань охорони праці працівникам, які не виконують робіт підвищеної небезпеки? Чи достатньо лише навчання перед початком робіт (допуск) і проведення інструктажів на робочому місці?

Відповідь

Якщо працівники, у тому числі посадові особи, не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці, їх не мають права допустити до роботи. Це встановлено пунктом 3.17 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення).

Відповідно до пункту 3.15 Типового положення видача посвідчень працівникам обов’язкова лише для тих із них, хто виконує роботи підвищеної небезпеки.

Навчання та перевірку знань з питань охорони праці мають проходити посадові особи, визначені у додатку 3 до Типового положення, а також інші посадові особи, передбачені пунктами розділу 5. У цьому розділі не передбачено проведення навчання та перевірки знань посадовим особам, яких залучають до робіт без підвищеної небезпеки.

Тобто повторне навчання та перевірка знань з питань охорони праці працівників, які не виконують робіт підвищеної небезпеки, не є обов’язковими.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер журналу

Серпневий Довідник вже на сайті

«Наказ про дії персоналу під час аварій та нещасних випадків»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ





© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?



Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль