Оплата праці за роботу у нічний час та на вихідних

6 серпня 2018
393
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи подвоювати оплату праці за роботу у нічний час та на вихідних?

Відповідь

Оплата за роботу у святковий день працівникам, праця яких оплачується за годинними ставками, здійснюється у розмірі подвійної годинної ставки (ст. 107 КЗпП).

В той же час відповідно до ст. 108 КЗпП робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановленому генеральною, галузевою (територіальною) угодами та колективним договором, але не нижче 20 % тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

Працівникам такого підприємста згідно із положеннями колективного договору за роботу у нічний час виплачується доплата у розмірі 40 % годинної ставки за кожну годину роботи в цей час, а за роботу у вечірній час — у розмірі 20 % годинної ставки за кожну годину роботи у цей час.

Отже, якщо працівник виконує роботу у нічний чи вечірній час у святковий день, то йому мають нарахувати доплати без подвоєння, на загальних підставах.

Чи може жінка бути водієм самоскида? Важливі нюанси щодо нічної праці жінок освітлені у статті: Робота жінок у нічний час: життя і закон

Згідно із абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Джерело інформації: Лист Мінсоцполітики від 11.07.2018 р. № 1217/0/101-18/28.