Отримання декларації відповідності на проведення робіт підвищеної небезпеки за наявності продовженого дозволу

3 серпня 2018
1715
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи потрібно суб’єкту господарювання отримувати декларацію відповідності на проведення робіт підвищеної небезпеки за наявності продовженого дозволу на їх виконання в діючих електроустановках напругою понад 1000 В та проведення зварювальних робіт?

Відповідь

Згідно зі ст. 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Але набуття права на виконання зазначених вище робіт та експлуатацію машин і устаткування підвищеної небезпеки може здійснюватися також на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.

Постановою  КМУ від 07.02.2018 № 48  розширено перелік робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації та перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що експлуатуються на підставі декларації.

Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки Читайте за темою: Дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки видаватимуть по-новому

Отже, за наявності у суб’єкта господарювання дозволу на зварювальні роботи та роботи в діючих електроустановках напругою понад 1000 В, строк дії якого продовжено згідно з чинним законодавством, реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці на право виконання тих самих видів робіт від суб’єкта господарювання не вимагається.

Джерело інформації: Держпраці