В яких випадках не потрібно проводити атестацію робочих місць при переведенні працівників на іншу роботу

31 липня 2018
899
Середній бал: 5 із 5

Запитання

За результатами атестації робочих місць за умовами праці підтвердили право працівників на пільгове пенсійне забезпечення. Чи потрібно проводити атестацію, якщо робітників перевели на іншу дільницю, щоб зберегти право працівників на пільгове пенсійне забезпечення? За умови, що зміниться підпорядкованість за цією професією, а умови праці — ні.

Відповідь

Ні, у цьому випадку атестацію робочих місць за умовами праці (далі — атестація) проводити не потрібно.

Те, як проводити атестацію на підприємстві, визначають:

Позачергову атестацію проводять, якщо докорінно змінилися умови і характер праці з ініціативи роботодавця, профспілкового комітету, трудового колективу або його виборного органу, органів Держпраці (абз. 3 п. 4 Порядку № 442).

Чим загрожує непроведення атестації робочих місць за умовами праці Читайте більш детально: Підстави для проведення атестації робочих місць за умовами праці

Якщо ж після реорганізування підприємства чи його структурних підрозділів, зокрема коли змінилася підпорядкованість певних робочих місць (або структурних підрозділів), умови праці докорінно не змінилися, атестацію проводити не потрібно. Приймають рішення поширити результат атестації (на період її дії), проведеної до реорганізування, на працівників, яких переводять до нового (іншого) структурного підрозділу (або якщо змінюється їх підпорядкованість).

Докорінна зміна умов праці передбачає:

• зміну або модернізацію виробничого обладнання, сировини і матеріалів;

• зміну технологічного процесу та засобів колективного захисту, зокрема при поліпшенні умов праці, коли впроваджують нову техніку, технології, застосовують нові види сировини і матеріалів тощо.

Якщо у працівників після реорганізації підприємства змінилися умови праці, атестацію необхідно обов’язково провести якомога швидше.