Пільгова пенсія у водіїв

178

Запитання

Чи мають право водії на отримання двох пільгових пенсійних виплат: за вислугою років та віком?

Відповідь

У водіїв транспортних засобів відсутнє право на отримання двох пенсійних виплат на пільгових умовах одночасно. Йдеться про пенсію за певну кількість робочих років та за віковими особливостями. Слід розібратися чому.

Якщо особа володіє правом на декілька різних видів пенсійного забезпечення одночасно, у такому разі, їй може бути призначено отримання лише одного із вище зазначених. Сам алгоритм встановлення остаточного розміру пенсійної виплати відносно вислуги років та пенсії, яку має отримувати особа за віком на умовах присвоєних їй пільг, відповідає алгоритму, який є базовим у визначенні розміру виплачуваної пенсії особі за віком, що досягла загальновстановлених вікових критеріїв і виходить на пенсію. Данні вікові параметри визначаються ст. № 26 Закону №1058. Дещо раніший вихід на пенсію можливий при роботі в шкідливих для здоров’я умовах. Такий вид виплат призначається довічно.

Пенсійний розмір кожного встановлюється в залежності від заробітної плати, що отримував суб’єкт, та страхового стажу. Саме у розмірі прожиткового мінімуму, який регулюється законом щодо осіб, які раптово стали непрацездатними, мінімальна пенсія за віком надається жінкам, при досягненні ними 30-ти років страхового стажу, та чоловікам – при 35 р. Це регулює ст. №28 Закону № 1058.

При наявності у людини менш пролонгованого страхового стажу, по відношенню до вищевказаного, пенсію за віковими особливостями призначають пропорційно наявному страховому стажу, зважаючи на пенсійний мінімум за віком.

Кожен наступний рік загального страхового стажу (у жінок – більше 30-ти р., а у чоловіків – понад 35 робочих років) пенсійні виплати зростають на 1% від загального обсягу. Вони не повинні перевищувати 1% пенсійного мінімуму, який присвоюється за віком. Це узгоджується ст. №27 закону № 1058.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер журналу

Серпневий Довідник вже на сайті

«Наказ про дії персоналу під час аварій та нещасних випадків»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль