Пільгова пенсія у водіїв

8 лютого 2017
507
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи мають право водії на отримання двох пільгових пенсійних виплат: за вислугою років та віком?

Відповідь

У водіїв транспортних засобів відсутнє право на отримання двох пенсійних виплат на пільгових умовах одночасно. Йдеться про пенсію за певну кількість робочих років та за віковими особливостями. Слід розібратися чому.

Якщо особа володіє правом на декілька різних видів пенсійного забезпечення одночасно, у такому разі, їй може бути призначено отримання лише одного із вище зазначених. Сам алгоритм встановлення остаточного розміру пенсійної виплати відносно вислуги років та пенсії, яку має отримувати особа за віком на умовах присвоєних їй пільг, відповідає алгоритму, який є базовим у визначенні розміру виплачуваної пенсії особі за віком, що досягла загальновстановлених вікових критеріїв і виходить на пенсію. Данні вікові параметри визначаються ст. № 26 Закону №1058. Дещо раніший вихід на пенсію можливий при роботі в шкідливих для здоров’я умовах. Такий вид виплат призначається довічно.

Пенсійний розмір кожного встановлюється в залежності від заробітної плати, що отримував суб’єкт, та страхового стажу. Саме у розмірі прожиткового мінімуму, який регулюється законом щодо осіб, які раптово стали непрацездатними, мінімальна пенсія за віком надається жінкам, при досягненні ними 30-ти років страхового стажу, та чоловікам – при 35 р. Це регулює ст. №28 Закону № 1058.

При наявності у людини менш пролонгованого страхового стажу, по відношенню до вищевказаного, пенсію за віковими особливостями призначають пропорційно наявному страховому стажу, зважаючи на пенсійний мінімум за віком.

Кожен наступний рік загального страхового стажу (у жінок – більше 30-ти р., а у чоловіків – понад 35 робочих років) пенсійні виплати зростають на 1% від загального обсягу. Вони не повинні перевищувати 1% пенсійного мінімуму, який присвоюється за віком. Це узгоджується ст. №27 закону № 1058.