text
Служба охорони праці

Установка анемометрів на вантажопідіймальні крани

  • 26 липня 2018
  • 66

Запитання

Якими нормативно-правовими актами регулюється установка та кількість анемометрів на вантажопідіймальні крани?

Відповідь

Відповідно до ст. 13 «Закону України Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно–правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

З цією метою роботодавець забезпечує, зокрема, належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом.

Анемометр застосовується в баштових, козлових, портальних та інших вантажопідіймальних кранах з метою проведення вимірювання швидкості вітру в промислових умовах, визначення небезпечних вітрових поривів, включення сигнальних та протиаварійних засобів.

Виконання робіт на висоті: правила та нормативне регулювання Вас може зацікавити стаття: Падіння з висоти: все про травми та засоби захисту

Принцип роботи типового анемометра базується на вимірюванні швидкості вітру і часу впливу поривів вітру та порівнянні їх із заздалегідь встановленими для певного об’єкта допустимими значеннями (порогами). У разі досягнення вимірюваними параметрами максимально допустимих значень для певного об’єкта включається виконавчий пристрій (реле).

Відповідно до Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою КМУ від 30.01.2013 № 62, анемометри належать до пристроїв безпеки.

Згідно з п. 2 Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.05.2004 № 687, технічний стан устатковання – стан устатковання в певний момент часу і в певних умовах зовнішнього середовища, який характеризується значенням параметрів, установлених технічними та експлуатаційними документами.

Отже, роботу й технічний стан анемометра потрібно перевіряти під час технічного огляду вантажопідіймального крана, якщо технічними та експлуатаційними документами, зокрема паспортом на вантажопідіймальний кран, передбачено встановлення цього приладу.

Правила будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів Чи знаєте ви, що дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки видаватимуть по-новому?

Під час роботи на одній ділянці в однакових вітрових умовах декількох баштових або портальних кранів установка анемометрів не на всіх кранах може бути допущена в разі розроблення та погодження відповідних технічних умов.

Джерело  лист Держпраці від 12.03.2018 р. № 1824/3/5.2ДП18. Нагадуємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами, мають інформативний характер та не встановлюють правових норм.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль