text

Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Установка анемометрів на вантажопідіймальні крани

  • 26 липня 2018
  • 73

Запитання

Якими нормативно-правовими актами регулюється установка та кількість анемометрів на вантажопідіймальні крани?

Відповідь

Відповідно до ст. 13 «Закону України Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно–правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

З цією метою роботодавець забезпечує, зокрема, належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом.

Анемометр застосовується в баштових, козлових, портальних та інших вантажопідіймальних кранах з метою проведення вимірювання швидкості вітру в промислових умовах, визначення небезпечних вітрових поривів, включення сигнальних та протиаварійних засобів.

Виконання робіт на висоті: правила та нормативне регулювання Вас може зацікавити стаття: Падіння з висоти: все про травми та засоби захисту

Принцип роботи типового анемометра базується на вимірюванні швидкості вітру і часу впливу поривів вітру та порівнянні їх із заздалегідь встановленими для певного об’єкта допустимими значеннями (порогами). У разі досягнення вимірюваними параметрами максимально допустимих значень для певного об’єкта включається виконавчий пристрій (реле).

Відповідно до Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою КМУ від 30.01.2013 № 62, анемометри належать до пристроїв безпеки.

Згідно з п. 2 Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.05.2004 № 687, технічний стан устатковання – стан устатковання в певний момент часу і в певних умовах зовнішнього середовища, який характеризується значенням параметрів, установлених технічними та експлуатаційними документами.

Отже, роботу й технічний стан анемометра потрібно перевіряти під час технічного огляду вантажопідіймального крана, якщо технічними та експлуатаційними документами, зокрема паспортом на вантажопідіймальний кран, передбачено встановлення цього приладу.

Правила будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів Чи знаєте ви, що дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки видаватимуть по-новому?

Під час роботи на одній ділянці в однакових вітрових умовах декількох баштових або портальних кранів установка анемометрів не на всіх кранах може бути допущена в разі розроблення та погодження відповідних технічних умов.

Джерело  лист Держпраці від 12.03.2018 р. № 1824/3/5.2ДП18. Нагадуємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами, мають інформативний характер та не встановлюють правових норм.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися