text

Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Коли можна не отримувати дозвіл на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки

  • 24 липня 2018
  • 131

Запитання

Чи потрібно отримувати дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устатування підвищеної небезпеки у разі реєстрації Декларації про готовність об’єкта до експлуатації в інспекції ДАБК?

Відповідь

Стаття 21 Закону України «Про охорону праці» регламентує обов’язок роботодавця одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Одержання дозволу не вимагається в разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації.

Отже, якщо така декларація про готовність обєкта до експлуатації звреєстрована Держархбудінспекцією та поширюється на зазначені машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, то одержання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки не вимагається.

Вимоги безпеки до виробничого обладнання Дізнайтеся, на яких підставах та на який строк можна продовжити експлуатацію засобів виробництва

Джерело – лист Держпраці від 10.04.2018 р. № 2715/3/5.3-ДП-18. Нагадуємо, що листи Держпраці не встановлюють норм права та мають інформативний характер.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися