Коли можна не отримувати дозвіл на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки

24 липня 2018
367
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи потрібно отримувати дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устатування підвищеної небезпеки у разі реєстрації Декларації про готовність об’єкта до експлуатації в інспекції ДАБК?

Відповідь

Стаття 21 Закону України «Про охорону праці» регламентує обов’язок роботодавця одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Одержання дозволу не вимагається в разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації.

Отже, якщо така декларація про готовність обєкта до експлуатації звреєстрована Держархбудінспекцією та поширюється на зазначені машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, то одержання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки не вимагається.

Вимоги безпеки до виробничого обладнання Дізнайтеся, на яких підставах та на який строк можна продовжити експлуатацію засобів виробництва

Джерело – лист Держпраці від 10.04.2018 р. № 2715/3/5.3-ДП-18. Нагадуємо, що листи Держпраці не встановлюють норм права та мають інформативний характер.