text

Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Підтвердження кваліфікаційного рівня інженера з охорони праці на будівництві

  • 23 липня 2018
  • 110

Запитання

Які організації мають право підтверджувати кваліфікаційний рівень інженера з охорони праці на будівництві та якими документами підтверджується їхнє право надавати оцінку з кваліфікації?

Відповідь

Питання підтвердження кваліфікаційного рівня інженера з охорони праці на будівництві, керівника будівництва висвітлені в Мінімальних вимогах з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 23.06.2017 № 1050 (далі – Мінімальні вимоги).

Відповідно до п. 5 розділу I Мінімальних вимог:

  • керівник будівництва (інженер-консультант у будівництві) – фізична особа з кваліфікаційним рівнем, підтвердженим третьою стороною, або юридична особа (інжинірінгова компанія, яка має у своєму складі фахівців з кваліфікаційним рівнем, підтвердженим третьою стороною), яка в межах повноважень, делегованих замовником, здійснює керівництво реалізацією проекту, надає замовнику консультації щодо вибору оптимальних шляхів його реалізації, приймає від його імені відповідні рішення або виконує інші функції;
  • координатор з питань охорони праці на стадії будівництва – компетентна фізична особа з підтвердженою кваліфікацією або юридична особа (яка має у своєму складі фахівців з підтвердженою кваліфікацією), яка на стадії будівництва виконує доручені їй замовником або керівником будівництва завдання, визначені у розділі IV Мінімальних вимог;
  • координатор з питань охорони праці на стадії розроблення проектоної документації на будівництво – компетентна фізична особа з підтвердженою кваліфікацією або юридична особа (яка має у своєму складі фахівця з підтвердженою кваліфікацією), яка на стадії розроблення проектної документації виконує доручені їй замовником або керівником будівництва завдання, визначені в п.1 розділу IV Мінімальних вимог;

Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці на будівництві Експертизи, пов’язані з безпекою праці: які бувають та коли проводять. Своїми знаннями ділиться експерт

Відповідно до п. 4 IV Мінімальних вимог координатори з питань охорони праці повинні мати необхідну підготовку для виконання своїх функцій (головна функція це забезпечення безпеки праці в будівництві), зокрема підтверджену належним органом кваліфікацією за професією інженер з охорони праці (будівництво).

Незалежний орган (третя сторона), що підтверджує кваліфікацію відповідних фахівців, це акредитований орган із сертифікації персоналу (орган з оцінки відповідності).

Проекти виконання робіт у будівництві Вас також можуть зацікавити такі статті: 

Перелік документів, які підтверджують право органів з оцінки відповідності надавати оцінку з кваліфікації інженера з охорони праці на будівництві, керівника будівництва визначено Законом України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» (далі – Закон) та Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності».

Згідно зі ст. 1 Закону акредитація органів з оцінки вдповідності – це засвідчення національним органом України з акредитації того, що орган з оцінки відповідності відповідає вимогам національних стандартів, гармонізованих з відповідними міжнародними та європейськими стандартами, та у разі необхідності будь-яким додатковим вимогам щодо акредитації у відповідних сферах для продовження визначеної діяльності з оцінки відповідності.

Відповідно до ст. 11 Закону у разі прийняття рішення про акредитацію органу з оцінки відповідності йому видається атестат про акредитацію та надається право використовувати національний знак з акредитації. Строк дії атестата про акредитацію становить пять років.

Реєстр акредитованих органів із сертифікації персоналу розміщено на офіційному сайті Національного агенства з акредитації України.

Підтвердження кваліфікаційного рівня інженера з охорони праці на будівництві Делегування замовником повноважень керівнику будівництва відбувається на договірних засадах.

Джерело – лист Держпраці від 19.04.2018 року № 3101/3/5.2-ДП-18). Нагадуємо, що листи Держпраці не встановлюють норм права та мають інформативний характер.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися