text
Служба охорони праці

Підтвердження кваліфікаційного рівня інженера з охорони праці на будівництві

  • 23 липня 2018
  • 99

Запитання

Які організації мають право підтверджувати кваліфікаційний рівень інженера з охорони праці на будівництві та якими документами підтверджується їхнє право надавати оцінку з кваліфікації?

Відповідь

Питання підтвердження кваліфікаційного рівня інженера з охорони праці на будівництві, керівника будівництва висвітлені в Мінімальних вимогах з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 23.06.2017 № 1050 (далі – Мінімальні вимоги).

Відповідно до п. 5 розділу I Мінімальних вимог:

  • керівник будівництва (інженер-консультант у будівництві) – фізична особа з кваліфікаційним рівнем, підтвердженим третьою стороною, або юридична особа (інжинірінгова компанія, яка має у своєму складі фахівців з кваліфікаційним рівнем, підтвердженим третьою стороною), яка в межах повноважень, делегованих замовником, здійснює керівництво реалізацією проекту, надає замовнику консультації щодо вибору оптимальних шляхів його реалізації, приймає від його імені відповідні рішення або виконує інші функції;
  • координатор з питань охорони праці на стадії будівництва – компетентна фізична особа з підтвердженою кваліфікацією або юридична особа (яка має у своєму складі фахівців з підтвердженою кваліфікацією), яка на стадії будівництва виконує доручені їй замовником або керівником будівництва завдання, визначені у розділі IV Мінімальних вимог;
  • координатор з питань охорони праці на стадії розроблення проектоної документації на будівництво – компетентна фізична особа з підтвердженою кваліфікацією або юридична особа (яка має у своєму складі фахівця з підтвердженою кваліфікацією), яка на стадії розроблення проектної документації виконує доручені їй замовником або керівником будівництва завдання, визначені в п.1 розділу IV Мінімальних вимог;

Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці на будівництві Експертизи, пов’язані з безпекою праці: які бувають та коли проводять. Своїми знаннями ділиться експерт

Відповідно до п. 4 IV Мінімальних вимог координатори з питань охорони праці повинні мати необхідну підготовку для виконання своїх функцій (головна функція це забезпечення безпеки праці в будівництві), зокрема підтверджену належним органом кваліфікацією за професією інженер з охорони праці (будівництво).

Незалежний орган (третя сторона), що підтверджує кваліфікацію відповідних фахівців, це акредитований орган із сертифікації персоналу (орган з оцінки відповідності).

Проекти виконання робіт у будівництві Вас також можуть зацікавити такі статті: 

Перелік документів, які підтверджують право органів з оцінки відповідності надавати оцінку з кваліфікації інженера з охорони праці на будівництві, керівника будівництва визначено Законом України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» (далі – Закон) та Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності».

Згідно зі ст. 1 Закону акредитація органів з оцінки вдповідності – це засвідчення національним органом України з акредитації того, що орган з оцінки відповідності відповідає вимогам національних стандартів, гармонізованих з відповідними міжнародними та європейськими стандартами, та у разі необхідності будь-яким додатковим вимогам щодо акредитації у відповідних сферах для продовження визначеної діяльності з оцінки відповідності.

Відповідно до ст. 11 Закону у разі прийняття рішення про акредитацію органу з оцінки відповідності йому видається атестат про акредитацію та надається право використовувати національний знак з акредитації. Строк дії атестата про акредитацію становить пять років.

Реєстр акредитованих органів із сертифікації персоналу розміщено на офіційному сайті Національного агенства з акредитації України.

Підтвердження кваліфікаційного рівня інженера з охорони праці на будівництві Делегування замовником повноважень керівнику будівництва відбувається на договірних засадах.

Джерело – лист Держпраці від 19.04.2018 року № 3101/3/5.2-ДП-18). Нагадуємо, що листи Держпраці не встановлюють норм права та мають інформативний характер.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль