Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Право на пільгову пенсію учнів основних професій у виробництві чорного металу

  • 6 лютого 2017
  • 75

Запитання

Учні основних (базових) професій в умовах виробництва чорного металу у заводських цехах на гарячих ділянках роботи. Працюють на атестованих за умовами праці місцях, які кваліфікуються як такі, що передбачають права на пенсійне пільгове забезпечення згідно Списку №1 і №2. Протягом робочого дня, на учнів здійснюють вплив усі характерні фактори технологічного процесу на території цеху. Чи входить період професійного навчання у стаж, що відображається та впливає на отримання пільгових пенсійних виплат? Чи можна використовувати оцінювання умов праці до учнів, яке проводилося із робітниками даної професії, у разі їх зайнятості на повний день (аналогічно атестації фахівців та самих керівників)?

Відповідь

Похідні слова щодо професій (саме назв професійних робіт) можуть використовуватися, якщо незмінними залишаться функціональна та галузева належність, кваліфікаційні вимоги, зберігається код сотвореної нещодавно професії та буде виключене дублювання. Вищезазначена вимога розглядається Додатком В у примітці №1 до НКУ "Класифікатор професій" ДК 003:2010. Дана інформація регламентується наказом ДКУ із питань технічного регулювання та споживчої політики №327 від 28.07.2010

Саме вищезгаданий додаток вбачає похідне слово «учень». Цей термін впроваджують по відношенню до професійних працівників середньої кваліфікації та назв робіт, на період перебування в умовах професійної первинної підготовки.

Вперше «учня» до Додатка В Класифікатора професій ДК 003-95 (затвердженого наказом Держстандарту України від 27.07.1995 № 257) внесли змінами № 4 (наказ Держстандарту України від 15.04.2002 № 230).

Щодо Списку №1 та №2, що затверджується КМУ йдеться про те, що зайнятість учня, який проходить спеціальну підготовку за професією, на посаді, на виробництві чи виконує якісь певні роботи, заслуговує на надання повноправних пенсійних виплат за віком на умовах пільг. З метою отримання вищезгаданого, слід дотримуватися наступних вимог:

  • учень повинен перебувати в робочих умовах на протязі цілого дня, як і передбачено Списками;  
  • згідно з проведеною атестацією робочих місць та її результатами щодо певних працівників, що обіймали посади, на яких зараз знаходиться учень, на пільгових умовах мають отримувати пенсійні виплати.

В процесі встановлення права на дану виплату згідно зі статтею №100 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» №1788-XII вiд 05.11.1991, слід користуватися тлумаченням Держкомпраці ВЦРПС і СРСР № 1173 від 22.08.1956. У ньому йдеться про Списки цехів, виробництв, посад та професій, робочий процес в яких дає право на отримання державної пенсії у пільгових розмірах, а також умовах. Дане роз’яснення дозволяє учням бригадної чи індивідуальної форми навчання використовувати право на зазначені вище пільгові виплати у разі, якщо у Списку №1 та №2 розглядаються саме відповідні цехи та виробництва без зазначення конкретних посад (професій).

Читайте також:

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати