text
Служба охорони праці

Як встановлюють скорочений робочий тиждень працівникам лабораторії

  • 10 липня 2018
  • 41

Запитання

Чи потрібно проводити для працівників лабораторії, які працюють у шкідливих умовах, атестацію робочих місць за умовами праці, щоб установити їм скорочений робочий тиждень?

Відповідь

Так, атестацію робочих місць за умовами праці (далі — атестація) необхідно провести обов’язково.

Право на пільги та компенсації, зокрема на скорочену тривалість робочого тижня, мають працівники, зайняті на роботах із шкідливими та важкими умовами праці (ст. 7 Закону про охорону праці).

Визначити, чи належить робота працівника до категорії «із шкідливими умовами праці», можна лише на підставі результатів атестації. Як її проводити, визначає Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці (затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442).

Якщо професія, посада, робота є у Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня (затверджений постановою КМУ від 21.02.2001 № 163; далі — Перелік), то відповідні працівники мають право на скорочену тривалість робочого тижня.

Вимоги безпеки до виробничого обладнання Як бути, якщо необхідна Атестація за умовами праці на аналогічних робочих місцях?

Підтвердити це право працівник може лише, якщо його робоче місце віднесуть до категорії «із шкідливими умовами праці» (п. 9 Порядку застосування Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженого наказом Мінпраці від 23.03.2001 № 122; далі — Порядок). Цей пункт Порядку також визначає, що скорочену тривалість робочого тижня встановлюють колективним договором залежно від результатів атестації.

Якщо у Переліку зазначено «постійно зайнятий» або «що постійно працює», скорочену тривалість робочого часу відповідно до вказаної у Переліку тривалості встановлюють працівнику лише в ті дні, коли він фактично був зайнятий у цих умовах протягом всього скороченого робочого часу, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій і посад.

Вимоги безпеки до виробничого обладнання Чи обов’язково вносити до трудової книжки працівника запис про атестацію робочого місця за умовами праці?

Якщо немає таких записів, скорочену тривалість робочого часу відповідно до вказаної у Переліку тривалості встановлюють працівнику лише в ті дні, коли він фактично був зайнятий у шкідливих умовах праці не менше половини тривалості робочого часу, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій і посад (п. 7 Порядку).

Зверніть увагу!

У зносці до розділу 30 «Лабораторії» Переліку також зазначено:  скорочену тривалість робочого часу встановлюють лише у ті дні та тим працівникам, які протягом усього скороченого робочого дня були зайняті безпосереднім проведенням відповідних робіт.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль