text
Служба охорони праці

Консервація котельного обладнання: документальне оформлення та способи консервування

 • 9 липня 2018
 • 30

Запитання

Як консервують котельне обладнання?

Відповідь

На кожному підприємстві мають розробляти технічне рішення та технічну схему з консервування котельні, які затверджує керівник підприємства. Ці документи визначають спосіб консервування за різних видів зупинки та тривалості простоювання.

Відповідно до прийнятих рішень складають та затверджують інструкцію з консервування обладнання зі вказівками щодо підготовчих операцій, технологією консервування та розконсервування, а також заходи безпеки під час консервування. Якщо консервування здійснюють без дренування теплової мережі, для її консервування потрібно використовувати хімічно очищену деаеровану воду (п. 6.3.89 Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 № 71; далі — Правила № 71)).

Водогрійні котли та допоміжне обладнання консервують після закінчення опалювального сезону або у разі тривалого зупинення джерела теплопостачання. Консервують теплові установки як під час режимних (вивід у резерв на тривалий визначений та невизначений строк, капітальний ремонт, аварійні зупинення), так і під час тривалих зупинень (резерв, ремонт, модернізація) на строк понад шість місяців.

Правила безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів Вас також можуть зацікавити статті: 

Способи консервування обирає спеціалізована налагоджувальна організація з огляду на місцеві умови та методичні вказівки теплопостачальної організації щодо консервування котельного обладнання.

Ви маєте це знати!

Перед початком опалювального сезону перевірте:

• справність світлової і силової електропроводок у котельні, арматури, засобів обліку та регулювання споживання води і теплової енергії, пускової апаратури і світильників перед кожним котлом, у проходах між котлами, у машинному відділенні, перед усіма контрольно-вимірювальними приладами та у складі палива;

• наявність і стан низьковольтних (до 12 В) переносних електричних ламп на гнучкому шнурі, гасових ліхтарів на кшталт «кажан» чи переносних світильників, які працюють від акумуляторів;

• наявність протипожежного устаткування та аптечок; написів про заборону входу в котельню чи тепловий пункт стороннім; вагів чи мірної тари для зважування палива, що витрачають за зміну; а також термометрів, установлених поблизу котельні на північному боці будинку на висоті 2,5 м від поверхні землі;

• справність дверних запорів у приміщеннях котелень і теплових пунктів, де немає постійних чергових.

  Освітні заходи
  Освітні заходи
  Перевірте свої знання та здобудьте нові
  Взяти участь
  Інтернет-магазин
  Інтернет-магазин
  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
  Ми в соцмережах
  Знову це надокучливе спливаюче вікно!

  Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

  Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  і скачаю все
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Стаття призначена для професіоналів!

  Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

  • професійні матеріали сайту

  • шпаргалки для безпомилкової роботи

  • вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І продовжити читання
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль