text

Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Встановлення пільг працівникам з дати їх прийому на нові робочі місця

  • 3 лютого 2017
  • 193

Запитання

У 2016 році на підприємстві з’явилися нові робочі місця (професії), які не підлягали атестації відносно умов праці раніше. Прийом робітників на вищезазначені місця спонукав до позачергової атестації, стосовно якої працівники на нових посадах, мають право на пільгову виплату пенсії, що регулюється Списком №2. Перевірочна атестація робочих умов на місцях проходила два місяці, а наказ щодо отриманих результатів вийшов після двомісячної роботи працівників на новій роботі. Чи дозволені пільги, що погоджені результатом атестації робочих місць на встановлення їх для робітників із моменту зарахування на нові посади?

Відповідь

В процесі підготовки наказу із приводу атестації існуючих умов праці на самих робочих місцях, що проводилася в умовах новостворених посад робітників, обійманнях професій, функціонуючих виробництв, та набутих показників у результаті вирахування стажу роботи, дається право на пенсію відповідно до пільг за віком. Дана інформація керується пунктом 4.4 Порядку застосування Списків №1 та №2, а також регламентується наказом №383 Мінпраці та соцполітики України від 18.11.2005

При підтвердженні права на пенсію та її отримання по віку на умовах пільг, до стажу додають період роботи на новостворених місцях, а також часовий проміжок в 5 наступних років, перший передує даті виходу наказу відповідно до результатів. Даний порядок функціонуватиме при умові, якщо за цей часовий проміжок на виробництві не зміниться характер праці (звичайне робоче місце, сама робота), а ще умови, що дозволяють отримати право на офіційне отримання пенсії на вказаних вище умовах, саме за віком.

Період роботи в умовах новостворених робочих місць, необхідно враховувати із самого початку однойменної роботи у максимально цілісному обсязі, при ефективних засобах особистого або колективного типу захисту та у характерних виробничих умовах.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися