Питання охорони праці у посадовій інструкції: що потрібно визначати

5 липня 2018
341
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Управління Держпраці під час перевірки вказало порушення: «У посадовій інструкції виконавця робіт не розв’язані конкретні питання охорони праці: хто проводить первинний, повторний, позаплановий та цільовий інструктажі, дії у разі нещасного випадку». Чи обов’язково визначати саме ці питання у посадових інструкціях?

Відповідь

Так, питання охорони праці потрібно зазначати у посадовій інструкції обов’язково.

Посадові інструкції визначають конкретні завдання й обов’язки, функції, права, відповідальність посадових осіб із урахуванням структури управління підприємства. Посадові інструкції мають містити конкретні положення щодо безпеки праці (наприклад обов’язки щодо проведення інструктажів із питань охорони праці підлеглих працівників, контролю за дотриманням цими працівниками трудової та виробничої дисципліни).

Роботодавець призначає посадових осіб, які забезпечують розв’язання конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їхні обов’язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх дотримання (ст. 13 Закону про охорону праці).

Спеціальне навчання працівників підприємства стороннім фахівцем за цивільно-правовим договором Важливо також знати про заборонені функції та завдання у посадовій інструкції інженера з охорони праці.