Хто проводить гігієнічні дослідження шкідливих факторів виробничого середовища

3 липня 2018
112
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як визначити лабораторію для гігієнічних досліджень шкідливих факторів виробничого середовища під час атестації робочих місць?

Відповідь

У п. 2.1 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці (затверджені постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 № 41) вказано, що у наказі про проведення атестації робочих місць за умовами праці потрібно визначити взаємодію підприємства під час атестації із лабораторією, яка проводитиме гігієнічні дослідження.

Якщо на підприємстві санітарну лабораторію не створили, то підприємство має визначитися з лабораторією, яка здійснюватиме гігієнічні дослідження шкідливих факторів виробничого середовища, та укласти з нею договір.

Зверніть увагу!

Лабораторію мають атестувати Держпраці та МОЗ у порядку, визначеному Мінсоцполітики разом із МОЗ. Перш ніж укласти договір з лабораторією, потрібно уточнити, чи не сплив строк дії ліцензії лабораторії.

Також однією зі складових наказу є визначення проектних, науково-дослідних установ для науково-технічного оцінювання умов праці та участі у розробленні заходів, щоб усунути шкідливі виробничі фактори.

До проведення атестації можна залучати проектні та науково-дослідні організації, технічні інспекції праці профспілок, територіальні органи Держпраці.

Сторонні організації можна залучати для розроблення заходів із модернізації техніки й технології виробництва, автоматизації і механізації вантажно-розвантажувальних та інших важких робіт тощо.