Інструктаж з охорони праці особам, що працюють по договору аутстафінгу

27 червня 2018
1046
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Особам, які працюють на підставі договору аутстафінгу, потрібно проводити лише вступний інструктаж чи й первинний також?

Відповідь

У вітчизняному законодавстві на сьогодні немає поняття «аутстафінг». Цей термін досі не використовують у жодному нормативно-правовому акті.

Оскільки заборони щодо застосування роботодавцем механізму аутстафінгу немає, такий механізм найму працівників в Україні застосовують. Через відсутність законодавчих норм, які регулюють питання аутстафінгу, не вдається уникнути проблем із організацією охорони праці. Тому в кожному конкретному випадку питання охорони праці насамперед варто чітко визначити й викласти у договорі про надання послуг між замовником та підрядником.

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Дізнайтеся більше про те, як реєструвати інструктажі працівникам сторонніх організацій

Також візьміть до уваги роз’яснення, що є в листі Держпраці від 04.04.2016 № 3784/2/5.4-ДП-16 щодо деяких вимог НПАОП 0.00-7.11-12 «Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників» (затверджений наказом МНС від 25.01.2012 № 67; далі — Загальні вимоги).

Роботодавець зобов’язаний організувати медичний огляд, забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, а також провести інструктаж із охорони праці з урахуванням специфіки умов праці на підприємстві, що приймає залучених працівників (п. 2.6 розд. ІІ Загальних вимог).

Із огляду на те, що законодавством типової форми договору аутстафінгу не встановлено, під час складання такого договору сторони можуть скористатися главами 53, 63 Цивільного кодексу України.

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Читайте також роз`яснення експерта про вимоги до охорони праці осіб, яких найняли на роботу за договором аутстафінгу