Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Визначаємо шкідливість умов праці операторів персональних ЕОМ

  • 23 червня 2018
  • 2789

Запитання

Чи можна зарахувати умови праці операторів персональних ЕОМ до шкідливих?

Відповідь

Основні поняття щодо умов праці визначають Державні санітарні норми та правила «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу» (затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.04.2014 № 248 далі — ГКП № 248).

Класифікація шкідливих і важких умов праці Дізнайтеся, як здійснюється доплата за шкідливі умови праці

На умови й організацію праці при роботі з візуальними дисплейними терміналами (далі — ВДТ) усіх типів на основі електронно-променевих трубок, які використовують в електронно-обчислювальних машинах (далі — ЕОМ) поширюються Державні санітарні правила і норми роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин «Гігієнічні вимоги до організації роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин» (затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України №7 від 10 грудня 1998 р.; ДСанПіН 3.3.2.007-98).

Робота з ВДТ спричиняє у працівників зорове й нервово-емоційне напруження. Її виконують у вимушеній (сидячій) робочій позі при напружених верхніх кінцівках та обмеженій загальній м’язовій активності (гіподинамії). Під час роботи з ВДТ на працівників впливають такі фізичні фактори, як шум, електростатичне поле, неіонізуючі й іонізуючі електромагнітні випромінювання (п. 1.3 ДСанПіН 3.3.2.007-98).

Увага!

Щоб встановити, чи є шкідливі фактори на тих чи тих робочих місцях осіб, які працюють або використовують у своїй роботі комп’ютери, необхідно провести лабораторно-інструментальні дослідження умов праці.

Лабораторні дослідження умов праці передбачає Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій (затверджений наказом МОЗ України від 21.05.2007 № 246 ; далі — Порядок № 246).

Аби визначити, чи є  шкідливі і небезпечні фактори виробничого середовища і трудового процесу, роботодавець організовує лабораторні дослідження умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників відповідно до гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості і напруженості трудового процесу (наразі це ГКП № 248), щоб визначити категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду (п. 3.1 Порядку № 246)..

Роботодавець зобов’язаний організувати лабораторні дослідження умов праці на відповідність нормативно-правовим актам із охорони праці в порядку і строки, що визначає законодавство. За підсумками лабораторних досліджень умов праці він має вжити заходів, щоб усунути небезпечні й шкідливі для здоров’я виробничі фактори (ст. 13 ЗУ «Про охорону праці»).

Захистіть ваших працівників від перенапруження: сумна статистика захворювань опорно-рухового апарату на підприємствахПрофілактика професійних захворювань.  Як запобігти хворобам – розповідає експерт.

Про те, чи мають проходити медичні огляди особи, які працюють із рідкокристалічними відеотерміналами ЕОМ, читайте у Довіднику.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати