Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Чи можливо облаштувати пральню в котельні навчального закладу?

  • 2 лютого 2017
  • 56

Запитання

Навчальний заклад дошкільного типу (ДНЗ) має переїхати до нового приміщення, у середині якого знаходиться котельня. Котел на твердому виді палива та газове устаткування планують встановити у спільному приміщенні. На його території, біля котлів, повинні здійснити установку пральної машини автоматичного типу роботи, що йде у розріз із правилами безпеки. Чи можна уникнути можливих проблем у даному випадку?

Відповідь

Згідно із розділом IV Правил пожежної безпеки (ППБ) для навчальних закладів і установ системи освіти України, а саме пунктом 3, опалювальні установки та прилади повинні дотримуватися норм протипожежних вимог. Це стосується прийнятих стандартів, будівельних вимог, а також іншої нормативної бази. Йдеться про ДБН В.2.5-20-2001 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Зовнішні мережі і споруди. Газопостачання», а також Правила безпеки систем газопостачання, що регулює наказ Міненерго та вугільної промисловості (МЕВП) № 285 від 15.05.2015

Відповідно до пункту 3.21 однойменних правил, не можна використовувати приміщення, на території яких знаходяться газопроводи, пристрої із функцією газорегулювання, потребуючі газ розподільчі установки, а також запірні майстерні, та інші пристрої під склади, і т.д. Слід зауважити, що облаштування пральні чи майстерні в одному приміщенні з діючими котлами – заборонено.

Щодо будівельних стандартів, то важливо слідувати правилам облаштування котелень, які працюють на газовому паливі. Завідуючий чи інша відповідальна особа, повинна написати листа в районний відділ освіти щодо неможливості пропонування котельні та її приміщення під цілі пральні, відповідно до норм, що зазначаються у ППБ.

Читайте також:

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати