Чи можливо облаштувати пральню в котельні навчального закладу?

2 лютого 2017
82
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Навчальний заклад дошкільного типу (ДНЗ) має переїхати до нового приміщення, у середині якого знаходиться котельня. Котел на твердому виді палива та газове устаткування планують встановити у спільному приміщенні. На його території, біля котлів, повинні здійснити установку пральної машини автоматичного типу роботи, що йде у розріз із правилами безпеки. Чи можна уникнути можливих проблем у даному випадку?

Відповідь

Згідно із розділом IV Правил пожежної безпеки (ППБ) для навчальних закладів і установ системи освіти України, а саме пунктом 3, опалювальні установки та прилади повинні дотримуватися норм протипожежних вимог. Це стосується прийнятих стандартів, будівельних вимог, а також іншої нормативної бази. Йдеться про ДБН В.2.5-20-2001 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Зовнішні мережі і споруди. Газопостачання», а також Правила безпеки систем газопостачання, що регулює наказ Міненерго та вугільної промисловості (МЕВП) № 285 від 15.05.2015

Відповідно до пункту 3.21 однойменних правил, не можна використовувати приміщення, на території яких знаходяться газопроводи, пристрої із функцією газорегулювання, потребуючі газ розподільчі установки, а також запірні майстерні, та інші пристрої під склади, і т.д. Слід зауважити, що облаштування пральні чи майстерні в одному приміщенні з діючими котлами – заборонено.

Щодо будівельних стандартів, то важливо слідувати правилам облаштування котелень, які працюють на газовому паливі. Завідуючий чи інша відповідальна особа, повинна написати листа в районний відділ освіти щодо неможливості пропонування котельні та її приміщення під цілі пральні, відповідно до норм, що зазначаються у ППБ.

Читайте також: