text
Служба охорони праці

Чи можливо облаштувати пральню в котельні навчального закладу?

  • 2 лютого 2017
  • 56

Запитання

Навчальний заклад дошкільного типу (ДНЗ) має переїхати до нового приміщення, у середині якого знаходиться котельня. Котел на твердому виді палива та газове устаткування планують встановити у спільному приміщенні. На його території, біля котлів, повинні здійснити установку пральної машини автоматичного типу роботи, що йде у розріз із правилами безпеки. Чи можна уникнути можливих проблем у даному випадку?

Відповідь

Згідно із розділом IV Правил пожежної безпеки (ППБ) для навчальних закладів і установ системи освіти України, а саме пунктом 3, опалювальні установки та прилади повинні дотримуватися норм протипожежних вимог. Це стосується прийнятих стандартів, будівельних вимог, а також іншої нормативної бази. Йдеться про ДБН В.2.5-20-2001 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Зовнішні мережі і споруди. Газопостачання», а також Правила безпеки систем газопостачання, що регулює наказ Міненерго та вугільної промисловості (МЕВП) № 285 від 15.05.2015

Відповідно до пункту 3.21 однойменних правил, не можна використовувати приміщення, на території яких знаходяться газопроводи, пристрої із функцією газорегулювання, потребуючі газ розподільчі установки, а також запірні майстерні, та інші пристрої під склади, і т.д. Слід зауважити, що облаштування пральні чи майстерні в одному приміщенні з діючими котлами – заборонено.

Щодо будівельних стандартів, то важливо слідувати правилам облаштування котелень, які працюють на газовому паливі. Завідуючий чи інша відповідальна особа, повинна написати листа в районний відділ освіти щодо неможливості пропонування котельні та її приміщення під цілі пральні, відповідно до норм, що зазначаються у ППБ.

Читайте також:

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль