Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Робота підрядної організації за нарядами-допусками

  • 31 травня 2018
  • 283

Запитання

Як правильно організувати роботу підрядної організації на підприємстві гірничодобувної галузі за нарядами-допусками?

Відповідь

Відповідно до п. 2.3 глави II Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників, затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 25.01.2012 № 67 (далі – Вимоги), дія яких поширюється на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності і видів діяльності, роботи підвищеної небезпеки виконуються за нарядами-допусками, оформленими в установленому порядку.

Проте, як вказує у своєму листі від 21.02.2018 р. № 1297/1/10.2-ДП-18 Держпраці, сама форма наряду-допуску Вимогами не передбачена.

З огляду на це, роботодавці використовують наряд-допуск за формою НД-90, відповідно до документів підприємств (положень, стандартів тощо), зокрема і на підприємствах з видобутку корисних копалин відкритим способом, що не суперечить вимогам ст. 13 Закону України «Про охорону праці».

Відповідно до пп. 5.2.5 глави 5 Правил безпеки на залізничному транспорті підприємств системи Міністерства чорної металургії СРСР, затверджених наказом Міністерства чорної металургії СРСР від 23.04.79 № 406, роботи з ремонту кабельної мережі стрілок, світлофорів та рейкових колій повинні виконуватися відповідно до вимог Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України від 09.01.98 № 4.

У пункті 6.10 глави 6 Правил визначено порядок допуску працівників підрядних організацій, які належать до відряджених працівників, до робіт в електроустановках підприємств-власників електроустановок.

Роботи підвищеної небезпеки: вимоги до підрядника Читайте також Порядок продовження строку дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

Правилами безпеки на залізничному транспорті підприємств системи Міністерства чорної металургії СРСР не регламентований порядок організації робіт підрядних організацій з поточного утримання, переукладання (перестановки), капітального ремонту залізничної колії на підприємствах з видобутку корисних копалин відкритим способом.

Відповідно, роботодавці, у разі проведення таких робіт підрядними організаціями на підприємствах з видобутку корисних копалин відкритим способом, можуть використовувати наряд-допуск за формою НД-90. Перед цим потрібно передбачити його використання відповідними актами з охорони праці підприємств (положеннями, стандартами, інструкціями тощо).

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати