Організовуємо стажування/дублювання на робочому місці

24 травня 2018
3654
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як організувати стажування (дублювання) на робочому місці?

Відповідь

Стажування на робочому місці проводять для працівників, яких приймають, щоб ті виконували роботи підвищеної небезпеки. Якщо роботодавець вважає за потрібне, стажування проводять і для інших працівників.

Працівники, які забезпечують безаварійну роботу об’єктів підвищеної небезпеки або виконують роботи підвищеної небезпеки, до початку самостійної роботи проходять дублювання. У цей період вони обов’язково мають пройти протиаварійні та протипожежні тренування відповідно до плану ліквідації аварій.

Допуск до стажування (дублювання) оформлює наказом (розпорядженням) роботодавець. У ньому визначають тривалість стажування (дублювання) та вказують прізвище працівника, який відповідає за проведення стажування (дублювання).

Організовуємо стажування/дублювання на робочому місці За яких умов працівника допускають до самостійної роботи? Чи можна звільнити працівника від стажування (дублювання) – відповіді на ці запитання, а також зразки заповнення наказів про допуск до самостійної роботи, про проведення стажування та інші – у статті з Довідника спеціаліста з охорони праці.