Хто відповідає за утримання засобів виробництва підвищеної небезпеки

18 травня 2018
313
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи є порушенням те, що на підприємстві газові котли та компресорні установки, які працюють автоматично, експлуатують без штатних одиниць оператора котельні та машиніста компресорних установок?

Відповідь

Засоби виробництва мають закріплювати за атестованим обслуговуючим і ремонтним персоналом. Його забезпечують експлуатаційною документацією (наприклад інструкціями з експлуатації заводу-виробника), інструкціями з охорони праці, технологічною документацією (технологічними картами) та робочим інвентарем.

Якщо на підприємстві експлуатують засоби виробництва, які працюють автоматично, то не обов’язково мати у штаті постійний обслуговуючий персонал. Порядок нагляду за роботою таких засобів виробництва, який здійснюють уповноважені на це працівники, визначають локальні інструкції. Для теплового пунктуце інструкції з експлуатації засобів виробництва — інструкція з обслуговування теплового пункту і наявного обладнання з маршрутною схемою, за якою обслуговуючий персонал теплових пунктів здійснює огляд; інструкція з охорони праці та протипожежної безпеки під час роботи на тепловому пункті. Також передбачений дистанційний моніторинг за роботою засобів виробництва із приміщення диспетчерської.

Про те, Яку технічну документацію використовувати під час нагляду за експлуатацією засобів виробництва та Як організувати експлуатацію засобів виробництва, читайте у Довіднику спеціаліста з охорони праці.