Розслідування нещасних випадків, які трапилися під час відбування громадських робіт

10 травня 2018
39
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Як розслідують нещасні випадки, що трапилися під час відбування громадських робіт на виконання постанов суду про застосування адміністративного стягнення?

Відповідь

Якщо нещасний випадок стався під час відбування порушником адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт, його потрібно розслідувати відповідно до вимог абз. 7, 8 п. 36 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві (затверджений постановою Кабміну від 30.11.2011 р. № 1232.

У разі настання нещасного випадку, що спричинив тяжкі наслідки, зокрема з можливою інвалідністю потерпілого, рішення про утворення комісії та проведення його розслідування приймає територіальне об’єднання Держпраці залежно від характеру і ступеня тяжкості травми.

Така позиція наведена в листі Держпраці від 22.02.2018 № 1351/3/9.1-ДП-18. Однак важливо пам’ятати: листи Держпраці не є нормативно-правовими актами та мають інформаційний, рекомендаційний характер.

У листі також вказано, що до складу спеціальної комісії, у разі ухвалення рішення про її створення та проведення спеціального розслідування, повинен увійти представник підприємства, яке видало наказ або розпорядження про початок відбування порушником громадських робіт.

Зверніть увагу!

Нещасні випадки, що трапилися під час відбування громадських робіт, беруться на облік підприємствами, де виконувалися громадські роботи.