Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Взуття на підборах: чи доцільне на виробництві

  • 4 травня 2018
  • 476

Запитання

В яких нормативних актах встановлені вимоги до взуття, яке використовується на виробництві, та висоти підборів?

Відповідь

Підбори завжди були елементом жіночності. Є професії, де носіння взуття на високих підборах передбачене умовами праці (наприклад манекенниці).

Попри очевидні переваги, взуття на високих підборах може становити небезпеку для життя і здоров’я. Жінки, які його носять, часто падають і травмуються. Як наслідок — синці, вивихнуті чи зламані суглоби ніг та рук.

Високі підбори збільшують навантаження на спину, коліна і щиколотки. Це може призвести до порушення кровообігу ніг (варикозу) та деформування стопи. Тому підбори у взуття, яке постійно носять на виробництві, не мають бути зависокі.

Взуття на підборах: чи доцільне на виробництві Працівник за довідкою медичного закладу не може носити спецвзуття: як діяти?

На сьогодні вимоги безпеки до матеріалів текстильних, шкіряних, хутрових та виробів із них визначають ДСанПіН 3.3-182-2012 «Матеріали та вироби текстильні, шкіряні і хутрові. Основні гігієнічні вимоги» (затверджені наказом МОЗ від 29.12.2012 № 1138; ДСанПіН 3.3-182-2012). Підприємства незалежно від форм власності, діяльність яких пов’язана з виробництвом та обігом матеріалів текстильних, шкіряних, хутрових і виробів із них, зобов’язані виконувати вимоги ДСанПіН 3.3-182-2012. Гігієнічні вимоги до взуття визначає пункт 3.18 розділу ІІ ДСанПіН 3.3-182-2012. У них йдеться, що висота підбора взуття для жінок має бутидо 40-45 мм. Тобто, порівняно з радянськими вимогами, максимальну висоту підборів збільшили удвічі.

Працівниця, коли виходила з адміністративної будівлі підприємства у робочий час, не втримала рівновагу, впала та підвернула на сходовому майданчику ногу. Як наслідок — струс головного мозку та перелом ноги. Сходовий майданчик відповідав нормативним вимогам. Потерпіла була у взутті на високих підборах.

Під час розслідування таких нещасних випадків постає дилема: пов’язати чи не пов’язати нещасний випадок із виробництвом. Якщо є вплив виробничого чинника чи середовища (наприклад незадовільний стан місця пересування), то все зрозуміло. Коли ж виробничий чинник ні до чого (наприклад працівник упав через раптове погіршення стану здоров’я), то й нещасний випадок можуть визнати таким, що не пов’язаний із виробництвом. Чи можна визнати причиною падіння працівниці те, що вона під час виконання службових обов’язків була у взутті на високих підборах?

Взуття на підборах: чи доцільне на виробництві Дізнайтеся, як розслідують нещасний випадок через особисту необережність

Якщо за результатами розслідування нещасного випадку встановлять, що висота підборів взуття потерпілої була понад 45 мм, то однією з причин нещасного випадку можуть визнати носіння взуття на високих підборах. Працівниці, яким стандарти ділової жінки не до вподоби, можуть принести на робоче місце пару змінного взуття.

Підошву взуття для запобігання ковзанню мають розробляти, виготовляти або оснащувати додатковими складовими частинами, що забезпечують задовільне зчеплення з поверхнею залежно від характеру і стану такої поверхні (п. 31 Технічного регламенту № 761).

Взуття на підборах: чи доцільне на виробництві Про спецодяг, спецвзуття та формений одяг, а також вимоги до їх використання розповідає експерт. 

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати