Вирішення трудових спорів із залученням інспекторів Держпраці

30 квітня 2018
107
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може Держпраці бути посередником при вирішенні індивідуальних або колективних трудових спорів?

Відповідь

Під час онлайн-прийому до Голови Держпраці, Романа Чернеги, звернувся мешканець Запорізької області Юрій Манік, колишній працівник комунального підприємства «Левза» Михайлівської сільської ради. За його словами, раніше він звертався до суду з позовом про поновлення на роботі та стягнення грошової компенсації і отримав відмову. Апеляційна інстанція рішення районного суду залишила в силі.

Крім того, Ю. Манік неодноразово звертався до Головного управління Держпраці у Запорізькій області щодо трудового спору між ним, головою Михайлівської сільської ради та КП «Левза», а також з інших питань законодавства про працю. Усі звернення були розглянуті всебічно та своєчасно, заявнику надано обґрунтовані відповіді в межах повноважень Головного управління. Втім заявник не погодився з усіма висновками інспекторів праці.

З огляду на те, що пунктом 13 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю встановлено, що інспекторам праці забороняється виступати посередниками, арбітрами чи експертами під час розгляду індивідуальних або колективних трудових спорів; розглядати та перевіряти питання, яке є предметом розгляду в суді або щодо якого набрало законної сили рішення суду, перевіряти своєчасність, правильність і повноту виконання рішень суду, Голова Держпраці запропонував Ю. Маніку і керівництву Головного управління провести переговори і досягти компромісного рішення в питаннях, порушених у зверненні.

Джерело: Держпраці